Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli termalle atağa kalkacak

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, il genelinde termal ile ilgili yatırım yapmak isteyenlerin 5. Bölge teşviklerinden yararlanacağı belirtti, "Yeni tesislerle Denizli, termal turizmde model olacak" dedi

Giriş Tarihi: 21.6.2014
Denizli Valisi Abdülkadir Demir, il genelinde yapılacak termal sağlık tesislerinin Mayıs ayında yapılan düzenleneme ile 5. bölge teşviklerinden yararlanabileceğini söyledi. Devlet tarafından sağlanan destek ve teşviklerle şifalı termal suları ile ünlü Karahayıt, Pamukkale, Sarayköy, Buldan ve Gölemezli'nin yeni tesislere kavuşacağını belirten Vali Demir, "Termal sağlık turizmine yatırım yapmak isteyenlere büyük teşvikler verilecek. Denizli genelinde termal ile ilgili kim ne yatırım yapmak isterse 5. Bölge teşviklerinden yararlanacak. Yatırım kararı alan firmalarımız bu teşvikleri alarak yollarına devam edecek. Denizli yeni tesislerin hizmete girmesi ile birlikte termal turizmde model kent olacak" dedi.

MADDİ KAYNAK BULUNDU
'Termal Sağlık Turizmi Yatırım ve Teşvik Tanıtım Toplantısı' Karahayıt Doğa Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Demir ile birlikte Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurt Dışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Hizmetler ve Devlet Yardımları Daire Başkanı Özge Dumlupınar, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Rahmi Kaya, turizmciler ve yatırımcılar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Demir, "Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci tarafından Mayıs ayı içinde Karahayıt için teşvik müjdesi verildi. Denizli il sınırları içinde termal ile ilgili yapılan tüm yatırımlar 5. Bölge teşviklerinden yararlanabilecek. Teşvikle ilgili kararname çıktı, yürürlüğe girdi. PAÜ'nün Karahayıt'ta fizik ve rehabilitasyon merkezi, kür merkezi açma noktasında ihtiyaç duyduğu maddi kaynakla ilgili sıkıntının aşıldı. Verilecek teşviklerle yapılacak tesisler, yapılacak hastane ve tanıtımın ardından Denizli termal turizmde model kent olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli termalle atağa kalkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN