Kınık'ta toplu sözleşme heyecanı

İzmir'in Kınık ilçesinde ilk defa toplu sözleşme heyecanı yaşandı. Bu durumdan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Doğruer, "Çalışanların ekonomik haklarını destekleyeceğiz"dedi

Giriş Tarihi: 23.6.2014
İzmir' in Kınık ilçesinde, ilk defa toplu sözleşme heyecanı yaşandı. Törende konuşan Abdurrahim Şenocak, memurlara toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi, "Kınık Belediyesi bir ilki gerçekleştirdi. Umarız bu sözleşme herkese örnek olur" diye konuştu.

"BU ÖRNEK OLMALI"
4688 sayılı yasa çerçevesinde, Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı BEMBİR- SEN ile Kınık Belediyesi arasında, 'Sosyal Denge Tazminatı' sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanlığı'nda düzenlenen törene, Memur Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, BEM-BİR-SEN İzmir Şube Başkanı Ali Kalkan, Şube Sekreteri Mustafa Köylü katıldı. Törende konuşan Abdürrahim Şenocak, sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Sözleşmenin 4688 sayılı yasa çerçevesinde imzalandığını belirten Şenocak, "Kınık İlçe Belediyesi'nde ilk defa böyle bir sözleşme imzalanıyor. Başkan Sadık Bey ile görüşmelerimiz olumlu geçti ve bunun sonucunda sözleşmeleri imzaladık. Sözleşme de ismi geçen memurlarımızın tamamı BEM-BİR-SEN üyesidir. Bu anlamda, Belediye Başkanımızın göreve geldiğinden iki ay sonra bizimle masaya oturdu. Umarım herkese örnek olur" dedi. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer de, törenden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, imkanlar çerçevesinde çalışanların ekonomik ve özlük haklarını desteleyeceklerini söyledi. Doğruer, "Kınık ilçesinde ilk defa böyle bir sözleşme imzalanması bizlere nasip oldu. Mutlu olduk" diye konuştu. Konuşmalarının ardından , taraflar arasında protokol imzalandı. Başkan Doğruer, daha sonra Abdürrahim Şenocak ve beraberindekilere, Soma'daki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin anısına yapılacak 'maden şehitleri meydanı' projesini ve diğer projeleri anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kınık'ta toplu sözleşme heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN