Dram peşini bırakmıyor

Giriş Tarihi: 26.6.2014

İzmir'de yatağa mahkum kalan Burak'ın fizik tedavi görmesi halinde konuşabileceğini belirten anne Özlem Kıraç, "Yardım bekliyoruz" dedi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde 3 yıl önce uykusunda geçirdiği kalp krizinin ardından yatağa mahkum kalan 18 yaşındaki Burak Kıraç, Egeli Sabah'ta yayınlanan haberin ardından bir hayırseverin desteğiyle Ankara'da 2 ay 10 gün fizik tedavi gördü. Tedavinin ardından sesli olarak gülmeye, ağızdan beslenmeye ve ayaklarını harekete ettirmeye başlayan Burak için annesi Özlem Kıraç yeniden hayırseverlere seslendi. Oğlunu tekrar fizik tedaviye götürebilirse konuşabileceğini anlatan Özlem Kıraç, "Oğlum konuşabilirse doktorlara neresinin ağrıdığını ya da sorun olduğunu anlatabilecek. Böyle olunca çok hızlı bir şekilde ayağa kalkıp yürüyebilecek. Oğlumun ağzından çıkan her kelime bana dünyayı bağışlar" diye konuştu. 11 sene önce TIR şoförü eşi Yaşar Kıraç'ı (33) feci bir kazada yitiren tek çocuk annesi ev hanımı 38 yaşındaki Özlem Kıraç, 3 yıl önce de babası Hüseyin Yapar'ı (60) kanserden kaybetti. Aksilikler talihsiz kadının yakasını bir türlü bırakmadı. 19 Eylül 2011'de ise Özlem Kıraç'ın tek oğlu olan lise son sınıf öğrencisi Burak Kıraç (18) sabah saatlerinde birden bağırarak uyandı. Burak'ın yardımına annesi Özlem Kıraç koştu. Oğlunun kilitlenen ağzını açan ve nefes borusuna kaçan dilini çıkaran anne hemen 112'yi aradı. Burak ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tam 40 dakika sonra duran kalbi çalıştırılan Burak, 32 gün yoğun bakımda kaldı. Nefes alması için nefes borusuna alet takılan ve beslenmesi için de midesine açılan bir delikle mama verilen Burak, o günden sonra ne yürüyebildi, ne de konuşabildi.

"SÖYLEDİKLERİMİ ANLIYOR"
Oğlunu tekrar fizik tedaviye götürebilirse konuşabileceğini anlatan Özlem Kıraç, "Oğlum konuşabilirse doktorlara neresinin ağrıdığını ya da sorun olduğunu anlatabilecek. Böyle olunca çok hızlı bir şekilde ayağa kalkıp yürüyebilecek. Oğlumun ağzın çıkan her kelime bana dünyayı bağışlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dram peşini bırakmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN