Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şifayı İzmir'de buldu

Somali'de yaşayan ve 15 sene önce delinen gözünü kaybeden 26 yaşındaki Ahmed İsse'ye, Özel Karşıyaka Göz Hastanesi'nde yapay hareketli göz takıldı

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Karşıyaka Göz Hastanesi her geçen gün Türkiye'nin sağlık turizmine katkıda bulunuyor. Son olarak Somali'den gelen ve 11 yaşındayken gözünü kaybeden bir hasta, sağlığına Türkiye'de Özel Karşıyaka Göz Hastanesi'nde kavuştu. Op. Dr. Ömer Seymenoğlu tarafından gerçekleştirilen operasyon ile hastaya hareketli yapay göz takıldı. Op. Dr. Seymenoğlu, Somali'de yaşayan ve bir AVM'de genel müdür olarak çalışan Ahmed Isse'nin, sağlık turizm şirketi Longavita vasıtasıyla hastanelerine ulaştığını belirtti. İsse'nin 11 yaşında sol gözünün delinerek aktığını, gözünü tamamen kaybettiğini belirten Op. Dr. Seymenoğlu, "Hastamız bizden tedavi talebinde bulundu. Hastamız daha önce Avrupa'da birçok önemli göz kliniğine başvurmuş ancak sonuç alamamış. Kendisine, aradan 15 yıl geçtiği için, estetik olarak diğer gözü gibi bir göze sahip olamayacağını ve ameliyatın 11 yaşında yapılması gerektiğini, operasyona geç kalındığı için göz yuvasının küçük kaldığını, kemik yapısının yeterli büyüklükte olmamasından dolayı diğer göz gibi bir göze kavuşmasının mümkün olmayacağı söyledik" dedi.

FOTOĞRAF YOLLADI

Hastanın Türkiye'ye gelmeden önce bize fotoğrafını gönderdiğini belirten Op. Dr. Seymenoğlu, "Fotoğrafı incelediğimizde tedavinin zor olduğunu fakat bizim tarafımızdan yapılabileceğini bildirdik. Bunun üzerine hastanemize gelen Isse'nin göz yuvası genişletilerek, diğer gözü gibi hareketli bir yapay göze kavuştu" dedi. 'Op. Dr. Ömer Seymenoğlu, yapay gözün diğer gözle aynı olduğunu çok dikkatli bakılmayınca da fark edilmediğini kişinin bundan sonraki yaşamının çok daha farklı ve konforlu olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şifayı İzmir'de buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN