Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çİle başladı

İzmir'deki otobüs hat, güzergah ve seferleriyle ilgili düzenlemenin ilk uygulama gününde sıkıntılar kendini gösterdi. Ancak asıl zorluk bugün mesainin başlamasıyla ortaya çıkacak

Giriş Tarihi: 30.6.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs hat, güzergah ve seferleriyle ilgili yaptığı düzenlemenin ilk uygulama gününde, bazı sıkıntılar yaşandı. Aktarma merkezlerine gelen otobüslerden inen vatandaşların ulaşmak istedikleri yere nasıl gidebileceklerini öğrenme çalıştıkları gözlendi.

BEBEKLE YOLLARDA

ESHOT Genel Müdürlüğü'nün bugünden itibaren hayata geçirdiği ve kent merkezine belediye otobüslerinin girişini önleyerek trafik sıkışıklığını gidermek amacıyla başlattığı uygulama, ilk gününde bazı vatandaşlara sıkıntı yaşattı. Uygulamadan haberi olmayan ve bindiği otobüs Konak, Alsancak yerine aktarma merkezine giden vatandaşlar, görevlilerden ve şoförlerden ulaşmak istedikleri yere nasıl gidebileceklerini öğrenmeye çalıştılar. Buca'dan Narlıdere'ye bebek arabasındaki çocuğuyla birlikte gitmek isteyen Burçin Aydoğdu, uygulama öncesinde 670 hat numaralı otobüsün Buca'dan Narlıdere'ye direk gittiğini belirtti. Otobüse bindiklerinde Üçyol Aktarma Merkezi'nde indiklerini, oradan da bindikleri otobüsle Üçkuyular Aktarma Merkezi'ne geldiklerini dile getiren Aydoğdu, "Şimdi yine bir otobüse daha bineceğiz. Eskiden bir otobüse biniyorduk, şimdi 3 olacak. 1,5 saattir çocuğumla birlikte yoldayız, hala varamadık. Böyle bir uygulamaya neden gerek duyuldu? Zaman kaybettiriyor" diye konuştu. İlkin Darik isimli vavtandaş ise yeni düzenlemenin anormal olduğunu ancak buna alışmaya çalıştıklarını dile getirdi. Darik, "Anneme giderken 216'ya biniyordum, o kalktı yeni sistemde buradan binip gideceğim. Alışacağız artık" dedi. Bazı vatandaşlar da, uygulamanın asıl sıkıntısının bugün ortaya çıkacağını belirttiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çİle başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN