Apartmanda kabus

Giriş Tarihi: 7.7.2014

Gümüşpala'da bir inşaatın temel kazma çalışmaları sonrası yan apartmanda toprak kayması oldu. Belediyenin evlerini boşaltmasını istediği vatandaşlar, tepki gösterdi

İzmir'in Gümüşpala semtinde yapılacak apartman için temel kazıldı. Temel kazma çalışmaları sırasında bitişikteki bir apartmanın zemini de zarar gördü. Bayraklı Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü olası bir kayma riskine karşı apartmanın acile boşaltılmasını istedi. Kendilerinin hiçbir suçu olmadığın söyleyen apartman sakinleri, "Temeli kazan biz değiliz. Buraya izni veren de biz değiliz. Biz mağdur olduk. Çoğu kişi kredi ödüyor. Buradan çıkıp ev kirasını nasıl verecek. Biz buraya bir istinat duvarı yapılmasını, can ve mal güvenliğimizin sağlanmasını istiyoruz. Bayraklı Belediyesi üzerinden sorumluluğu atmak için bize 'apartmanı boşaltın' uyarısı yaptı" dedi. Bayraklı ilçesi Gümüşpala semtindeki iki gecekondu sahibi müteahhitle kat karşılığı anlaşarak evlerini yıktırdı. Yaklaşık 1 ay önce çalışmalara başlayan müteahhit evleri yıktıktan sonra temel kazmaya başladı. 15 gün önce sürdürülen temel kazma çalışmaları sırasında büyük bir gürültüyle toprak kayması oldu. Temel kazılan arazinin bitişiğindeki apartman sakinleri büyük bir korku yaşadı. Bayraklı Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemede temel kazma çalışmaları durduruldu. 50 kişinin yaşadığı ve 8 dairenin bulunduğu apartman sakinlerine belediyeden gönderilen yazıda can ve mal güvenlikleri açısından acilen binayı terk etmeleri istendi.

GECELERİ UYUYAMIYORUZ

Apartman sakini imam Adem Seçkin, "Bayraklı Belediyesi sorumluluğu atmak için boşaltın uyarısı yaptı. Çözüm üretmiyorlar. Bugüne kadar ne istinat duvarı ördüler ne de bize yer gösterdiler" dedi. Geceleri korkudan uyuyamadıklarını anlatan 44 yaşındaki ev hanımı 2 çocuk annesi Sibel Bezek ise, "Apartman çökecek korkusuyla yatamıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apartmanda kabus
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN