Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burak'a yardım eli

İzmir'de 3 yıl önce uykusunda geçirdiği kalp krizinin ardından yatağa mahkum kalan Burak Kıraç'a, Egeli Sabah'ın haberinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı

Giriş Tarihi: 8.7.2014
İzmir'in Bayraklı ilçesinde 3 yıl önce uykusunda geçirdiği kalp krizinin ardından yatağa mahkum kalan 18 yaşındaki Burak Kıraç'a Egeli Sabah'ta yayınlanan haberin ardından İl Sağlık Müdürlüğü sahip çıktı. İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz'ın talimatıyla Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi'den gelen bir ekip tarafından evinden alınan Burak, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne götürüldü. Muayene edilen Burak'ın Ağustos ayında tedavi için hastaneye yatacağı öğrenildi. Eşini bir kazada yitiren tek çocuk annesi ev hanımı 38 yaşındaki Özlem Kıraç, 3 yıl önce de babası Hüseyin Yapar'ı kanserden kaybetti. 19 Eylül 2011'de ise Özlem Kıraç'ın tek oğlu olan Burak Kıraç (18) sabah saatlerinde birden bağırarak uyandı. Hastaneye kaldırılan, tam 40 dakika sonra duran kalbi çalıştırılan Burak, 32 gün yoğun bakımda kaldı. Nefes alması için nefes borusuna alet takılan ve beslenmesi için de midesine açılan bir delikle mama verilen Burak o günden sonra ne yürüyebildi, ne de konuşabildi.

ARTIK SESLİ GÜLÜYOR

Kıraç ailesinin yaşadığı acı olaylar Egeli Sabah'ta 'Dram üstüne dram' başlığıyla yayınlandı. Haberin ardından Kıraç ailesine ismini açıklamak istemeyen hayırsever bir kadın sahip çıktı. Aileye 25 bin liralık maddi yardımda bulunan hayırsever, Burak'ı tedavi olabilmesi için Ankara'da özel bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine gönderdi. Tedaviye cevap veren Burak, artık oturup yemek yemeye başladı. Tedaviden sonra sesli olarak gülmeye başlayan Burak doktorları bile şaşırttı. Oğlunu eski günlerdeki gibi konuşup yürürken hayal eden anne Kıraç, Egeli Sabah aracılığıyla hayırseverlere tekrar seslendi. Haberin ardından İl Sağlık Müdürlüğü Burak'a sahip çıktı. İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz'ın talimatıyla Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi'nden gelen bir ekip tarafından evinden alınan Burak, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi'ne götürüldü. Egeli Sabah'ta yayınlanan haber üzerine ekiplerin harekete geçtiğini anlatan Türkyılmaz, "Hastanın Ağustos ayı içerisinde hastaneye yatışına karar verildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burak'a yardım eli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN