Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'nin çözüm adamı

Denizli'de 'akil adam' unvanı alan ve 'havlu kralı' olarak bilinen Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Uslu, kentin çözülemeyen sorunları için kolları sıvadı

Denizli'nin havlu kralı olarak bilinen Abdülkadir Uslu, kentin akil adamı oldu. 1982 yılında Denizli'den ilk havlu ihracatını gerçekleştirdiği için ismi havlu kralı olarak anılan Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da 20 yıldan buyana yürüten Uslu, kentte çözülmeyen sorunları çözmek için kolları sıvadı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından 'akil insan' unvanı verilen Abdülkadir Uslu, ilk olarak Denizlispor'un içinde bulunduğu kaosu son vermek için çalışma başlattı. Uslu, geçtiğimiz ay 25 milyon lira borcu yüzünden kimsenin başkanlık teklifini kabul etmediği Denizlispor'a başkan buldu. Denizli'nin tanınmış işadamlarından Hasan Kıbrıslıoğlu, Uslu'nun teklifine, 'Evet' dedi ve yeşil-siyahlı takımın ikinci kez başkanlık koltuğuna oturdu.

KULÜBÜ KURTARDI

Uslu, şimdi Denizlispor'un 25 milyon lira borcunu ödemek içinde kolları sıvadı. Denizli'nin akil adamı Uslu, yeşil-siyahlı takımda geçmiş sezon oynayan 5 yabancı oyuncunun toplam 4 milyon lira borcunu ödedi. Uslu yabancı futbolcuların alacaklarını ödenmesinde öncülük yapmamış olsaydı Denizlispor küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak ya da puan silme cezası ile lige başlayacaktı. 10 yıl Denizli Sanayi Odası Başkanlığı da yapan Abdülkadir Uslu, bornoz da Denizli'nin ilk markası "Mazonet" de yaratması ile tanınıyor. Denizli'nin akil insanı unvanı verilmesinden son derece mutlu olduğunu dikkat çeken Uslu, "Bu görev bana layık görüldüğü için mutluyum. Önümüzdeki günlerde benim başkanlığımda akil adamlar grubu oluşturacağım" dedi. Akil insan olarak çalışma alanımızı genişleteceklerini belirten Uslu, "Bu insanlar kentin sorunlarını ele alacaklar. Önemli sorunları yetkili mercilere iletip çözüm yolu bulacağız. Yaptırım gücümüz olmayabilir ama biz Denizli için elimizden geleni yapacağız. Özellikle ekonomik durumu kötüye giden işadamlarımıza yol göstereceğiz. Kuracağımız birimlerle o işadamın neden zarara uğıradığını ve nasıl bir yol haritası çizmesi gerektiğini kendisine uzmanlarımız anlatacak. Bir yatarım ortaklığı şirketi kurmayı planlıyoruz. Bu yatarım ortaklığı halk arz edilecek. Denizli'nin sanayisi, turizmi ve kültürel tarihi ile bir dünya kenti olması için kentimizin ileri gelenleri ile ortak çalışmalar yapacağız" dedi.

MARKA OLMANIN ÖNEMİ

Denizli'de tekstilinin en önemli sorunu markalaşamaması olduğunu belirten Uslu, "Ben ileriyi çok iyi gören bir işadamıyım. Nasıl biz Almanların tekstilini bitirdiysek, Çin ve Hindistan'ın yarın bizim tekstilimizi bitireceğini ön gördüm. Ben Maisonet markası adı altında bornoz ürettim. 10 milyon dolar yatırım yaptım. Bir marka daha aldım. Ancak krizler oldu. Şirketlerimin durumu kötüye gitti. Yarattığım markaları satmak zorunda kaldım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'nin çözüm adamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN