Ramazan uyarısı

Giriş Tarihi: 9.7.2014

Ramazan'da trafiğin daha riskli bir ortam oluştuğunu belirten Özgül Sular, "Oruç tutan sürücüler, kendini kötü hissettiğinde canını tehlikeye atmadan aracını durdurmalı" dedi

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte zaten sıkışık olan trafik iyice içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Özellikle sabah işe gidiş ve akşam eve dönüş saatlerindeki trafik oruçla birleşince, yoldaki karmaşa içinden çıkılmaz bir hal aldı. Özellikle emniyetin vermiş olduğu verilerde, son birkaç yıldır yaz aylarına denk gelen Ramazan'da yaşanan trafik kazalarının artış gösterdiği görülüyor. Susuzluk, yorgunluk ve açlık birleşince trafikteki sürücülerin tahammül sınırları giderek azalıyor. Yol güvenliği uzmanları, oruçluyken direksiyon başında daha dikkatli ve kendinizi kötü hissetmeniz durumunda sorunun üzerine gitmek yerine direksiyon başından kalkılması yönünde uyarıyor.

"EMPATİ KURUN"
Yol Güvenliği Uzmanı Özgül Sular, "Oruç tutan vatandaşlar yaklaşık 17 saat aç susuz ve neredeyse uykusuz kalıyor. Sabah işe giderken o kadar sıkıntı olmasa da, akşam saatlerinde trafikteki sürücüler, tahammül sınırlarını kaybedebiliyor. Empati kurmak lazım. Nasıl oruç tutan bir sürücü, açlık, yorgunluk, susuzluk ve uykusuzluk gibi sıkıntılar yaşıyorsa, karşı tarafında aynı sıkıntılarla direksiyon başında olduğunu unutmaması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN