"Yok" dediği para AFAD'ın hesabında!

Soma'da 301 aileye dağıtılmak üzere bağışlanan paraların AFAD'ın hesabında olduğunu belirten Nesrin Ulema, "Aziz Kocaoğlu, yaptığı hayır işinden bile siyasi rant sağlamaya çalışıyor" dedi

Giriş Tarihi: 9.7.2014
AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Soma'daki maden kazasında yaşamını yitiren 301 işçinin ailelerine dağıtılmak üzere bağışladığı paranın AFAD hesabına yatırıldığını, buna karşın kamuoyunda "Para yok" yaygarası kopartıldığını söyledi. Acılı ailelerin yanlış yönlendirildiğini ve AFAD'ın yardım kampanyasına yönelik bir karalama politikası izlendiğini kaydeden Ulema, "Kocaoğlu, hayır işlerinde bile siyasi rant peşinde koşuyor" dedi. AK Parti İzmir Milletvekili ve Soma Madeni Araştırma Komisyonu Üyesi Nesrin Ulema, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde Soma'daki maden kazasında şehit olan 301 madencinin yakınları ve kazadan etkilenen madenciler için başlatılan yardım kampanyasında şu ana kadar 42 milyon lirayı aşkın para toplandığını söyledi. Soma'daki maden kazasının ardından hükümetin madencilere yönelik yeni yasal düzenlemeler için kolları sıvadığını ve reform niteliğindeki pek çok düzenleme yaptığını hatırlatan Nesrin Ulema, TBMM bünyesinde kurulan Soma Maden Kazasını Araştırma Komisyonu'nun da kazanın oluş nedeni ve sorumlularını araştırdığını, madencilerin sorunlarını yerinde dinlediğini, Türkiye'deki benzer maden kazalarından da yola çıkarak bundan sonra olabilecek yeni kazalarının önüne geçmek için gerekli çalışmaları hazırladığını ve hazırlanacak raporun kısa süre içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulacağını kaydetti.

YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPILDI
Başkan Kocaoğlu'nun, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerine verilmek üzere AFAD hesabına yatırdığı paranın kaybolduğuna ilişkin iddiaların çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardığını söyleyen Ulema, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başkan Kocaoğlu, bir süre önce 301 şehit madencinin ailelerine birer mektup göndermiş, ailelerin hesabına 2'şer bin lira para yatırıldığını belirtmiştir. Ancak Kocaoğlu, aynı mektupta bu paranın AFAD'ın hesabına yatırıldığını, ailelerin de bu hesaptan paralarını çekmeleri yönünde telkinde bulunmuştur. Kayıtlara göre 27 Haziran 2014 tarihinde 602 bin lira AFAD'ın hesabına geçmiştir. AFAD bünyesinde toplanan yardımların nasıl ve nerelerde dağıtacağı bilgisini nedense mektubu yazmadan önce yetkili kişilerden almadan, adeta yaptığı yardımı ailelerin gözüne sokar gibi oturup mektup yazmış. Kocaoğlu'nun yanlış yönlendirmesi ile bankaya giden bazı aileler hesaplarında para olmadığını görünce büyük bir şok yaşamışlardır. Kocaoğlu'nun "Nerede?" diye sorduğu bağış AFAD'ın hesabında bulunmakta ve zamanı geldiğinde şehit madencilerin ailelerine dağıtılacaktır. Aziz Kocaoğlu, yaptığı hayır işinden, yaptığı yardımdan bile siyasi rant sağlamaya çalışmaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yok" dediği para AFAD'ın hesabında!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN