Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gediz için seferberlik

Giriş Tarihi: 13.7.2014

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, "Gediz Eylem Planı kapsamında 11 ilçede mevcut arıtma tesislerinin çalıştırılması için önemli adımlar atıldı" dedi

Gediz nehrinin kurtarılması için çalışmalara büyük hız verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi de 11 ilçedeki arıtma tesislerinin tam kapasiteyle çalışması için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ bünyesinde bu tesislerin birkaç ay içerisinde tam kapasiteyle çalıştırılacağını belirterek, "Manisa merkezindeki arıtma tesisi yapımıyla ilgili Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan gelecek haberi bekliyoruz" dedi. Başkan Ergün, "Mecut arıtma tesisleri için personel hizmet alım ihalesi konusunda çalışma başlatıldı. Yani Gediz'in kurtarılması noktasında biz üzerimize düşen çalışmaları başlattık. En kısa süre içinde ihale sürecini başlatarak, bu tesisleri çalışır vaziyete getireceğiz" dedi.

PERSONEL DEVREDİLECEK

Köylerin kanalizasyon şebekelerinin çözümlenmesi ile ilgili daire müdürlüğünün çalışma başlattığına değinen Ergün, "Büyükşehir Belediyesi bünyesinden MASKİ bünyesine geçecek bütün memur ve taşeron personelin devri söz konusu. Artık büyükşehir, üzerindeki bu yükü de MASKİ'ye devretmiş olacak. Sonuçta MASKİ, tahsilatlarını kendi yapan, personel maaşlarını ödeyen ve yatırımların planlamasını yapan bir çalışma başlatmış durumda" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gediz için seferberlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN