Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir tam anlamıyla bir basketbol şehri

Eski ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için başlatılan 'Oyunda kal' projesini, İzmir'e getirdi. Kutluay, "İzmirli basketbolu biliyor" dedi

Giriş Tarihi: 14.7.2014
Türk Basketbolu'nun efsane isimlerinden İbrahim Kutluay, Darüşşafaka Doğuş Basketbol'un "Oyunda Kal" isimli sosyal sorumluluk projesi için geldiği İzmir'de Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. Kutluay, İzmirli basketbolcu adayları ile bir araya gelmeden önce gazetemize yaptığı açıklamada, İzmir'in tam bir basketbol kenti olduğuna dikkat çekti. Gençlerin spora yönlendirilmesi konusunda, eski bir milli sporcu olarak, sorumluluk aldığını anlatan Kutluay, şöyle konuştu:

AMAÇ, SPORCU BİR NESİL
"Ergenlik çağında gençlerin kafası karışmaya çok müsait. Eğer siz bireyleri genç yaşta spora yönlendirirseniz, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlar, suça karışmalarını önlersiniz. Bu sebeple böyle bir projeyi hayata geçirdik. Gençlerimizin spor üzerine bir hayat kurmaları için yola çıktık. Bu proje geçtiğimiz yıl ortaya çıktı. Sporu tüm gençlere sevdirmek istiyoruz. Bireyler, boşluğa düşerse kötü alışkanlıklara yönlenebilir. Bugüne kadar proje kapsamında İzmir'le beraber toplamda 10 kent gezdik. Diğer illerde ve İzmir'de gözümüze çarpan yetenekli gençler 18-22 Ağustos tarihleri arasında Darüşşafaka Doğuş Basketbol Altyapısı'nda kampa alınacak. Burada tüm altyapı hocaları onlarla ilgilenecek. Gerçekten yetenekli olanlar takıma seçilecek." İzmirlilerin basketbolu iyi bildiğini söyleyen Kutluay, "İzmir tam anlamıyla bir basketbol şehri. Bugüne kadar ülkemize birçok milli basketbolcu ve milli sporcu kazandırmış bir kent İzmir. İzmir'i ve gençlerini yakından takip ediyorum. Kentin basketbol ile iç içe olduğunun farkındayım. İzmir'in basketbolda başarılı olması beni mutlu ediyor" dedi.

2 SPORCU KAMPA ÇAĞRILDI
Darüşşafaka Doğuş Basketbol'un hayata geçirdiği "Oyunda Kal" projesinin son durağı İzmir Forum Bornova Alışveriş Merkezi oldu. AVM otoparkına kurulan basketbol sahasında, yıllarca milli takımın kaptanlığını yapan efsane basketbolcu İbrahim Kutluay, seçmeler için basketbolcu adaylarıyla antrenman yaptı. Darüşşafaka Doğuş Basketbol altyapı hocalarının da katıldığı etkinlikte, İzmirli 2 basketbolcu adayı 18-22 Ağustos arasındaki kampa davet edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir tam anlamıyla bir basketbol şehri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN