Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çeşme TOKİ evleri için engel kalmadı

AK Parti İzmir milletvekili Rifat Sait, Çeşme ilçesinde yapılması planlanan TOKİ evlerinin birinci etabı için onayın çıktığını söyleyerek, ikinci etabın da ayrıca yapılacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 16.7.2014
AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait ve Çeşme İlçe Başkanı Alparslan Koparal, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan'ı makamında ziyaret ederek, Çeşme ilçesinde yapımı yılan hikayesine dönen 2 etaplı TOKİ evlerine ilişkin görüştü. Sait, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Çeşme'nin mimarisiyle uyumlu, örnek bir toplu konut projesinin, ilçedeki dar gelirli vatandaşlara kazandırılacağını kaydetti.

SOSYAL TESİSLER
Projenin, 450 bin metre kare alanın sadece yüzde 20'lik kısmına bina inşaatı yapılacağını, bu konudaki spekülasyonların doğru olmadığını bildiren Sait, "Diğer alanlar park bahçe, sağlık tesisi, yol, kamusal ve sosyal alan, kreş, ilköğretim okulu, orta öğretim okulu, lise, cami, spor tesisleri, pazaryeri ve site içi otopark gibi ortak kullanım alanlarını kapsıyor. Bu gün için bir tane dikili ağaç olmayan araziye, çoğu zeytin ağacı olmak üzere 3 bin fidan dikilecek. Ağaç boyunu geçmeyen yapılar, zemin + 3 kat olarak, 3+1 ve 2+1 tipinde...Toplam 1584 adet konut yapılacak. Tüm altyapı ve kamusal ve sosyal tüm tesisler aynı zamanda bitirilmiş olarak noter huzurunda yapılacak kura ile hak sahiplerine teslim edilecek" diye konuştu.

PROJE UMUTLA BEKLENİYOR

TOKİ'den ev sahibi olabilmek için gerekli şartlar hakkında bilgi veren Sait şunları söyledi: "Söylenenlerin aksine, aranan temel şartlar, TC vatandaşı olmak, Çeşme nüfusuna kayıtlı olmak veya son 5 yıldır Çeşme'de ikamet ediyor olmak, çocuklu dul bayanlar hariç 25 yaş üzeri olmak, tüm aile fertlerinin geliri 2 bin 600 lirayı aşmamak, üzerine belirli koşulları taşıyan tapulu malı olmamak. Çeşmeli ve Çeşme'de yaşamı paylaşan dar gelirli vatandaşlarımız gözetilmiştir. Talepler Çeşme Kaymakamlığı'nca 1 Temmuz- 29 Ağustos tarihleri arasında alınıyor. Bu projeyi umutla bekleyen, Çeşme'de başını sokacak bir evi ve çağdaş bir yerleşim merkezini arzulayan dar gelirli tüm hemşehrilerimizin hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz." CHP'li belediyenin Çeşme'de TOKİ evlerine itiraz ettiğini ve mahkemeye taşıdığını hatırlatan Sait, "CHP hep böyle yapmaz, yapamaz ve yaptırmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çeşme TOKİ evleri için engel kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN