Turizm, ağustosta patlama bekliyor

TÜRSAB Başkanı Rıza Gençay, Ramazan'ın canlı geçtiğini, ancak bayram sonrası sezonun patlama yapmasını beklediklerini söyledi. Bayram tatilinde, otellerin dolacağını vurguladı

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Onbir Ayın Sultanı Ramazan'ın son birkaç yıldır yaz dönemine gelmesi nedeniyle turizm sektöründe yaşana düşüşün aksine bu yıl Ramazan'da turizm diğer yıllara göre daha canlı geçiyor. Egeli turizmciler ise Bayram Tatili'nin ardından geç gelen sezonun patlama yaşayacağını söylüyor.

ERKEN REZERVASYON

Tatil için İstanbullular'ın yoğun ilgi gösterdiği yerlerin başında gelen Çeşme ve Bodrum'un yine popülerliğini koruduğunu belirten Türkiye Seyahat ve Acentalar Birliği Başkanı (TÜRSAB) Rıza Gençay, "Ramazan yine her zamanki gibi turizmde düşüşe neden oldu. Yabancı turist konusunda bir sıkıntı yaşamadık ama yerli turistte düşüş söz konusu. Bu düşüşü Bayram Tatili'nde kapatacağız. Bayram için otellerin doluluk oranları oldukça iyi durumda. Kültür Turları'na yoğun ilgi var. Özellikle Karadeniz Bölgesi'ne ilgi çok fazla. Ama turizm için ağustos ayı çok iyi görünüyor. Bayram Tatili'nde fiyatlar çok cazip olmasa da otellerin doluluk oranları oldukça iyi, yüksek fiyatlı oteller bile doldu" dedi. Otellerde doluluk yaşanmasının sebebini erken rezervasyona ilgiden kaynaklandığını belirten TÜRSAB Başkanı Rıza Gençay, "Alternatif tatil planları yapmak isteyenler için tavsiyem, Marmara Adası, Avşa Adası ve Erdek olabilir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm, ağustosta patlama bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN