Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pekdaş sınıfta kaldı

Giriş Tarihi: 23.7.2014

Konak Belediye Başkanı Pekdaş'ın 100 günlük hizmet bilançosunu değerlendiren Bilal Doğan ve Ömür Şanlı, bu zamana kadar vizyon ve hizmetin yetersiz olduğunu söyledi

Konak Belediyesi'nin AK Partili meclis üyeleri; İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan ve Konak Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ömür Şanlı, ortak bir açıklama yaparak Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın açıkladığı 100 günlük hizmet bilançosu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın 30 Mart yerel seçimlerinden sonra 3 Nisan'da mazbatasını alarak koltuğa oturduğunu ve aradan geçen 100 günü aşkın sürede sadece mazeret ve istismar siyaseti yaptığını ifade eden AK Partili Bilal Doğan, "Sayın Başkan 100 günlük hizmet bilançosunu açıklamış. Bilançoya baktık, hizmet namına bir şey göremedik. Gördüğümüz tek şey, mazeret ve istismar siyaseti. Sayın Başkan, CHP'nin kent yönetme kültürüne iyi adapte olmuş görünüyor. Sürekli mazeret üretme, hükümeti suçlama ve hükümetin yaptığı yatırımların istismarını yapma ekseninde dönüp duruyor. Konak'ın kuru lafa, hamasi nutuklara ve istismara değil, hizmete ihtiyacı var. 100 günü aşkın sürede ortaya konulan bir vizyon ve hizmet etme iradesi yok. Konak'ın ve Konaklıların beklentisinden çok uzak bir yönetim anlayışı ile çalışan Sayın Pekdaş'ın karnesi zayıflarla dolu" dedi. Başkan Pekdaş'ın Damlacık semtinde, Duatepe Mahallesi ve Güzelyalı bölgesinde marjinal gruplarla birlikte forumlar düzenlediğini hatırlatan Bilal Doğan, buralarda vatandaşların duygularının istismar edilerek hizmete karşı bir defans uygulanmaya çalışıldığını ifade etti.

VATANDAŞ YANILTILIYOR

Damlacık'ta, Duatepe Mahallesi ve Güzelyalı'da Konak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen forumların bir tiyatrodan ibaret olduğunu belirten Konak Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Ömür Şanlı ise Başkan Sema Pekdaş'ı gerçekleri konuşmaya davet etti. Başkan Pekdaş'ın vatandaşların gözlerinin içine baka baka gerçekleri çarpıttığını ifade eden Şanlı, şöyle konuştu; "Sayın Başkan bir tiyatro sergiliyor. Hepimiz bu tiyatroyu ibretle izliyoruz. Gerçekler ortada, neyin ne olduğunu herkes biliyor. Konak Tünelleri Projesi, İzmir tarihinin en önemli yatırımlarından birisidir. Bu yatırımı engellemek için yapmadıkları oyun, söylemedikleri yalan kalmadı. Kimse vatandaşları kandırmasın. Konak Tünelleri inşaatı neticesinde hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir, bunu açık ve net olarak ifade etmek istiyoruz. Konak'ın ve Konaklıların hakkını sonuna kadar savunacağımızdan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. 100 günde tüm enerjisini ilçenin gelişmesine harcadığını iddia ediyor, ortada somut olarak yapılan ne var görmek istiyoruz."

OLUMLU YAKLAŞIM YOK!
Başkan Sema Pekdaş'ın Konak'ı ortak akılla yönetmediğini ve başına buyruk bir anlayışla çalıştığını da ifade eden Ömür Şanlı, "Kentlerin sorunları, kenti yönetenlerin öncülüğünde ortak akıl ile çözülebilir. Kentleri yönetmenin en ideal yolu, ortak akıl geliştirmekten geçiyor. Kentle ilgili düşünen, dertlenen, sorunların çözümü için öneri geliştiren herkese ihtiyaç var. Ben yaptım oldu anlayışıyla Konak hiçbir yere varamaz. Bugüne kadar kendisinden olumlu bir yaklaşım göremedik. Kendisine tavsiyemiz, Konak'ı ortak akılla yönetme yönünde irade göstermesidir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pekdaş sınıfta kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN