Hangi hizmeti yaptın!

Giriş Tarihi: 25.7.2014

İzmir'de yapılan işlerin engellenmeye çalışıldığını ifade eden Binali Yıldırım, kentin trafik sorunu çözülsün diye yaptıkları Konak Tüneli'yle ilgili başlatılan tartışmanın yapay olduğunu söyledi

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın "Gönül Sofrası" adlı iftar yemeğinde konuşan AK Parti Genel Başkan Danışmanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Konak Tüneli'ne ilişkin tartışmaların yapay olduğunu ifade etti. Yıldırım, "Şehrin trafik sorununu çözelim diye Konak Tüneli'ni yaptık. Üçte ikisi bitmiş şimdi yapay bir tartışma başlatıyorlar. Bu Konak Tüneli'nin ÇED'i yokmuş, izinleri yokmuş. Her gün 15-20 kişiyle üşenmeden tünelin ağzına gidip toplantı yapıyorlar. Başlarında da bir belediye başkanı. 100 gün geçmiş kardeşim Konak'ta hangi hizmeti yaptın onu anlat. Bu İzmir'in işi, benim işim değil. Biz bunun mücadelesini verirken arkadaşlarımız da bunu nasıl durdururuz, nasıl geciktirebilirizin gayreti içersindeler.

CAMİYE HOCA SEÇMİYORUZ

Biz 12 yıldır Türkiye'de büyük işler yaptık. Bizi bin 700 metrelik tünelle siz imtihan mı yapıyorsunuz? Kusura bakmayın İzmirli böyle ucuz ideolojik siyasete artık prim vermiyor. İzmir'de ekonomi kan kaybediyor, işsizlik artıyor. Biz bunlara çare arayacakken arkadaşlarımız yapılan işleri engellemeye çalışıyorlar. Bunun hiçbir şekilde mazur görülecek, hoş görülecek bir yanı yok" dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimine de değine Yıldırım, "Ülkenin konularıyla yakından uzaktan alakası olmayan birini aday yaptılar. İyi insan da biz camiye hoca seçmiyoruz" diye konuştu. İl Başkanı Bülent Delican ise yerel yönetimlere "İzmir'in hizmetsizliğe tahammülü yok. İzmir'e hizmet etmeyenleri afişe edeceğiz" mesajını verdi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftarda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan "Bir Liderin Doğuşu" ve "Küresel Barış Vizyonu" isimli kitap dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hangi hizmeti yaptın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN