Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasından tam not

Önceki gün gerçekleştirilen İzmir Ekonomi Zirvesi'ne katılan kentin önde gelen sanayici ve işadamları; toplantının kendilerine umut verdiğini ve morallerini artırdığını dile getirdi

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Yeni Asır'ın fikir önderliğinde İzmir Ekonomi Zirvesi'ne katılan sanayici ve işadamları; toplantının kendilerine umut verdiğini söyledi. Sanayiciler, yaklaşık 5 saat süren toplantıda özellikle İzmir'in kanaat önderlerinin İzmir için bir araya gelmesi ve ortak bir söylem oluşturmasının bu toplantının satır başlarından biri olduğunu vurguladı. Ayrıca, İTB Başkanı Işınsu Kestelli'nin, denize açılan bir serbest bölgenin, İzmir'in en önemli ihtiyaçlarından biri olduğu yolundaki açıklamalarına tam destek geldi. İş adamları Sağlık Serbest Bölgesi'nin İzmir için doğru bir yatırım olduğu görüşünde birleşti.

"YETKİLİLERE ANLATTIK"
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Öncelikle Yeni Asır'a teşekkür ediyorum, içimizi döktük. Bugüne kadar kendi aramızda konuştuğumuz konuları en yetkili kişiye açık, seçik anlattık. Durumumuzu sayın bakanımızı değerlendirerek gereken ilgiyi, çözüm yollarını gösterecektir diye düşünüyorum" dedi. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, "Son derece başarılı bir zirve oldu. Herkes her şeyi söyledi. Sayın bakan ve bakan yardımcısının 'Bundan sonra işimiz başlıyor' diye konuşmaları oldu. Bu çok önemli. İzmir'in büyümesi, Türkiye'nin büyümesi demek" dedi. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şube Başkanı Musa Turan, zirvede özellikle Işınsu Kestelli sunumunu beğendiğini belirtti, "Güne damgasını vurdu. İzmir'in tüm rontgenini çekti, beklentileri söyledi. Ender ve Ekrem başkanların tespitleriyde çok önemliydi. Bu toplantıyı büyütelim, Sivil toplum kuruluşları, işadamları ve dernekleri de içine katalım" dedi. Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler de, "Seçim dönemleri hariç böyle bir çalışmayı hiç bir Bakan yapmadı. Bu seviyede bir çalışma İzmir için Ege bölgesi için çok faydalı olacaktır. Burada Ege Bölgesi'nden çıkmış bir bakanın büyük faydası olduğunu gördük. Önceki gün düzenlenen toplantıda vizyonu geniş tutma yönündeki açıklamaları olumlu karşılıyorum" dedi.

"DEVAMI GELMELİ"
İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, "Bardağın dolu tarafına bakmak lazım. Böyle bir toplantının düzenlenmiş olması ciddi bir başarı. Bu toplantını en önemli sonucu İzmir'in bazı tevşiklere ihtiyacının olduğunun ortaya konmasıdır. Yoksa Sayın Bakan böyle bir toplantıya iştirak etmez. Bunun yapılmasını çok önemsiyorum. Bu toplantının mutlaka ikincisi üçüncüsü olmalı. Ardından somut sonuçlar alınacağına inanıyorum. Hiç bir siyasi farkıllık gözetmeden toplantıya katlıan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Ülkü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, "Başlangıç olarak önemli bir toplantı ortaya çıktı. Her kesimden temsilci görüşünü söyledi ve bir ortak akıl ortaya çıktı. Bu toplantı bir tespit toplantısıydı. Bu toplantıda sorunlar bir kez daha ve gerçekten iyi niyetli bir şekilde tespit edildi. Bizler kentin sivil topum kuruluşları olarak bu konu ve toplantıların takipçisi olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasından tam not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN