Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınların lunapark keyfi

Giriş Tarihi: 26.7.2014

Manisa'nın Yunusemre Belediyesi'nin kurduğu lunaparkın son konukları Yuntdağı'ndaki kadınlar oldu. Çarpışan arabalara binen kadınlar, sevinç yaşadı

'VER ELİNİ MANİSA'
Yunusemre Belediyesi Yutdağı'nda çiftçilikle uğraşan kadınlara yönelik yeni bir projeyi hayata geçirdi. Belediyenin organizasyonuyla Manisa'ya gelen kadınlar, iftar yemeğinin ardından lunaparkta eğlendiler. Çarpışan arabalara binen kadınlar, ilginç görüntüler oluşturdu. Şehir merkezinde uzakta yaşayan kadınlar Yunusemre Belediyesi'nin başlattığı "Ver Elini Manisa" projesiyle, Manisa'yı gezmelerinin ardından lunaparkta eğlenmenin mutluluğunu yaşadı. Genelde çiftçilikle uğraşan kadınların çarpışan arabaya binmeleri ise renkli görüntülere sahne oldu. Hayatlarında ilk defa lunaparkta eğlenen kadınların çarpışan araba macerasına Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya da ortak oldu. Kaya, çiftçilikle uğraşan 59 yaşında Hafize Çalışkan ile birlikte çarpışan arabaya bindi.

"BİNMEK İSTEDİLER"

Sosyal İşler Müdürü Şaver Yüksel öncülüğünde belediye ekiplerince Siyekli Mahallesi'nden alınan 21 kadın, şehir merkezinde iftar sofrasında oruçlarını açtı. Ardından şehir merkezinde tur atan kadınlar, Ramazan dolayısıyla kurulan lunaparka getirildi. Alış veriş stantlarını gezen kadınlar, Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya ile bir araya geldi. Daha sonra Kılıç Kaya, kadınlarla birlikte gelen çocuklarla çarpışan arabaya bindi. Bu sırada bazı kadınlarda çarpışan arabaya binmek istedi. Kadınların hayatlarında ilk defa bindiği çarpışan arabada eğlenmelerinde renkli görüntüler oluştu. "Ver Elini Manisa" projesini hayata geçiren Yunusemre Belediyesi, şehir merkezinden uzakta yaşayan kadınlara unutulmaz bir gün yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınların lunapark keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN