Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler, İpek Yolu üzerinde yarışacak

Tasarımcıların Ekim ayında başvurularının alınacağı Gelinlik Tasarım Yarışması'nın bu yılki teması, İpek Yolu olarak belirlendi

Giriş Tarihi: 28.7.2014
İzmir'in marka fuarları arasında yer alan ve Avrupa'nın en büyüğü olan 9'uncu If Wedding Fashion İzmir - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 4 - 7 Şubat 2015 tarihlerinde organize edilecek. Fuar kapsamında düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması'nın bu yıl ki teması İpek Yolu olarak belirlendi. Türkiye'nin Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI) onaylı tek Gelinlik ve Abiye Giyim Fuarı If Wedding Fashion İzmir, İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nın tüm hollerinde (1-2-3 ve 4 no'lu holler) birden organize edilecek. Fuar, sektöre genç tasarımcılar kazandırmaya bu yıl da devam edecek. Fuar, "6'ncı Gelinlik Tasarım Yarışması" ile açılacak, 2014 birincisinin defilesiyle son bulacak. Çalışma komitesi tarafından şartname koşulları ve ödülleri belirlenen yarışmanın bu yıl ki teması "İpek Yolu" olacak.

YARI FİNAL ARALIK'TA

Başvuruların Ekim ayında Üniversitelerin açılmasıyla başlayacak olan yarışmanın yarı final elemesi Aralık sonunda, ilk final elemesi ise Şubat ayının ilk haftasında yapılacak. Türkiye ve KKTC vatandaşı en az lise veya dengi okul mezunu olan 40 yaşını aşmamış, daha önce If Wedding Fashion İzmir Gelinlik Tasarım Yarışması'nda herhangi bir dereceye girmemiş olan bireysel başvurular yarışmaya kabul edilecek. Gelinlik Tasarım Yarışması; Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) işbirliği ile; ulusal ölçekte, bir kategoride altıncı kez gerçekleştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler, İpek Yolu üzerinde yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN