Erdoğan'ın Ege turu başlıyor

Cumhurbaşkanı adayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos öncesi son dönemeçte, Ege illerindeki mitinglerde halkla buluşacak

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 Ağustos'ta Manisa'da, 2 Ağustos'ta İzmir ve Balıkesir'de, 6 Ağustos'ta da Aydın ve Muğla'daki mitinglere katılacak. Başbakan Erdoğan, yarın Manisa Sultan Camisi'nde cuma namazını kıldıktan sonra, saat 14.00'da halka hitap edecek. Erdoğan 2 Ağustos Cumartesi günü İzmir'de olacak. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın ev sahipliğinde organize edilecek miting saat 17.00'de Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilecek. Mitinge geniş katılım beklenirken, hava sıcaklıklarının yüksek olması nedeniyle alana gelen vatandaşlara Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'ın seçim çalışmalarında kullandığı logonun yer aldığı şapka ve tişörtler dağıtılacak. Sağlık ekiplerinin hazır bulunacağı meydanda katılımcıların sıcaktan bunalmamaları için Antalya mitinginde olduğu gibi üzerlerine gül kokulu su püskürtülecek ve 100 bin adet su dağıtılacak. Erdoğan İzmir mitinginden sonra Balıkesir'e geçecek ve burada da halka seslenecek.

DEMOKRASİ BAYRAMI

6 Ağustos Çarşamba günü ise Aydın ve Muğla mitingleri var. AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur teşkilatının tüm organlarıyla 1 Ağustos mitingine hazır olduğunu söyledi. Baybatur, "Yaklaşık 2 aydır gece gündüz demeden Başbakanımızın Manisa programıyla ilgili çalışma yapıyoruz. Önce 27 Temmuz olarak bildirilen program daha sonra bazı sebeplerde 1 Ağustos tarihine alındı. Biz hazırız, Manisa hazır ve Manisalılar hazır. Ramazan bayramının ardından 1 Ağustos'ta demokrasi bayramı yapacağız. 10 gün sonra da üçüncü bayramı kutlayacağız. Temmuz ve Ağustos ayında partimiz Türkiye'yi üç bayramla taçlandırıyor" dedi. AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de Manisa'nın 1 Ağustos tarihini iple çektiğini söyledi. Tanrıverdi Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının Türkiye'deki vesayet rejiminin tamamen yok olması anlamına geldiğini ifade etti. Tanrıverdi şöyle konuştu: "Biz 2023 hedefimizi ortaya koyduk. Bu hedefimiz içerisinde ileri demokrasi ile buluşmak var, ekonomik ve sosyal refahımızın artması var. Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığıyla, 2023 hedefine daha hızlı bir şekilde koşmuş ve gerçek anlamda yakalamış oluruz. Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması demek vesayet rejiminin tamamen yok olması demektir. 10 Ağustos seçimi bu açıdan oldukça önemli. Anayasa değişikliği ile artık cumhurbaşkanı halkımız tarafından yani cumhurun kendi iradesiyle seçilmiş olacak. Türkiye'de ilk defa halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı göreve gelmiş olacak. Bu da elbette devlet başkanlığı anlamındadır. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın Ege turu başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN