Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski Askeri Hastane'nin devir işlemi tamamlandı

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Manisa'nın büyükşehir olmasından sonra kurulan Şehzadeler Kaymakamlığı, devir işlemleri tamamlanan 14 bin 500 metrekarelik eski Askeri Hastanesi binasına Hükümet Konağı yapacak. Kaymakam İsmail Çorumoğlu, İçişleri Bakanlığına proje ödeneği için başvurunun yapıldığını belirterek, ödeneğin gelmesi halinde Manisa'ya yakışır bir Hükümet Konağı'nın bölgedeki ağaçları koruyarak yapacaklarını söyledi.

ŞEHZADELER'E VERİLDİ
30 Mart yerel seçimleriyle birlikte Manisa Büyükşehir statüsüne kavuştu. Böylece Merkez'de Şehzadeler ve Yunusemre adında iki yeni ilçe kuruldu. Manisa'nın yeni ilçelerinden biri olan Şehzadeler Kaymakamlığı hükümet konağı ihtiyacını gidermek için çalışıyor. Hükümet Konağı için en uygun alan eski Manisa Askeri Hastane olarak belirlendi. Askeri Hastanesi'nin Şehzadeler Kaymakamlığına devri tamamlandı. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığına proje ödeneği için başvuruldu. Ödenek geldiği andan itibaren çalışmalara başlanacak. Askeri Hastaneni kaymakamlığa devredilmesiyle ilgili açıklamada bulunan Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, "Askeri hastanenin devir işlemleri Manisa eski vali Abdurrahman Savaş döneminde başladı. Şuanda devir işlemleri tamamen bitti. Hükümet konağı 14 bin 500 metrekare üzerine kurulacak" dedi.

AĞAÇLAR KORUNACAK
İçişleri Bakanlığı'na proje ödeneği için başvurunun yapıldığını belirten Kaymakam Çorumluoğlu, ödenek geldiği zaman Manisa'mıza yakışır bir hükümet konağının yapılacağını söyledi. Hükümet Konağının yapılacağı alanda ağaçların korunacağının altını çizen Çorumluoğlu, "Yeşili koruyacak ve doğaya herhangi bir zarar vermeden hükümet konağını yapacağız" dedi.

ÖDENEK GELDİĞİNDE
Eski Askeri Hastane Binasının geçici olarak Şehzadeler Belediyesi ve Devlet Hastanesine tahsis edildiğini belirten Çorumluoğlu, önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanlığı'ndan bekledikleri ödenek gelirse çalışmalara başlanacağını söyledi. Özellikle kamu kurumlarının şehir dışına çıkarılması gerektiğini söyleyen Çorumluoğlu, "Bu sayede şehir içi trafiğin rahatlamasını da sağlayabiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Askeri Hastane'nin devir işlemi tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN