Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müjdeyle geldi

Giriş Tarihi: 3.8.2014

Başbakan ve AK Parti Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinginde kente müjdeler verdi, "Hızlı tren hayata geçtiğinde Ankara-Manisa arası 3 saat olacak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa mitingine, Manisalılara selamlarını ileterek başladı. 81 vilayetin tümüne adaletle hizmet götürdüklerinin altını çizen Erdoğan, 12 yıl boyunca Manisa'ya yapılan yatırımları anlattı. Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolları ve Sabuncubeli tüneli projelerini hatırlatan Erdoğan, "Geçtiğimiz hafta İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren hattının açılışını yaptık. Manisa'yı da hızlı tren ile buluşturalım dedik. Ankara'dan yapmaya başladık. Ankara-Afyonkarahisar arasında inşaat hızla devam ediyor. Afyon-Uşak arasında altyapı çalışmaları sürüyor. Yakında Uşak-Manisa-İzmir arasında ihaleye çıkıyoruz. İnşallah hızlı tren hayata geçtiğinde Ankara-Manisa arası 3 saat olacak" diye konuştu. Manisa'nın, önümüzdeki dönemde çok daha güzel çok daha kalkınmış bir il olacağını belirten Başbakan Erdoğan, "Şundan emin olmanızı istiyorum, bu göreve gelirsem bilesiniz ki bütün yatırımların takipçisi olacağım. Hiçbir yatırım yarım kalmayacak, hiçbir proje akamete uğramayacak" dedi.

GÜLSUYU PÜSKÜRTÜLDÜ
Miting alanında "Ülkemin Gücü Kuvveti Recep Tayyip Erdoğan", "Manisa Sana İnanıyor", "Milli İrade Nerede Biz Oradayız", "Manisa'ya Güneş Gibi Doğan Recep Tayyip Erdoğan", "Sen Nereye Biz Oraya" şeklindeki pankartlar dikkat çekti. Sıcak hava nedeniyle, mitinge gelen vatandaşların serinlemesi için görevlilerce gül suyu püskürtüldü. Mitinge Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AK Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Binali Yıldırım ile Manisa ve çevre illerin AK Partili milletvekilleri de katıldı.

"SOMA YALNIZ DEĞİL"
Mübarek Ramazan Bayramı'nı bu yıl çok hüzünlü geçirdiklerini belirten Erdoğan, "Soma'da hayatını kaybden 301 işçi kardeşmizi bir kez rahmetle yad ediyorum. Onların eksikliği içnde buruk bir bayram yaşayan ailelerine sabır diliyorum. Kazanın ardından sorumlularla ilgili adli ve idari soruşturmalarımızı başlattık. Hemen bir yasa çalışmasına başladık. Sosyal güvenlik kurumu borçları silinecek. Madencilerimizin her birinin bir yakınına kamuda istihdam hakkı getiriyoruz. Soma'yı yalnız bırakmayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müjdeyle geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN