Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çivril'de CHP karıştı

Denizli Çivril'de yönetimin başarısız olduğunu iddia eden Kemal Aslan'ın, CHP örgütünü seçimli olağanüstü kongreye götürmek amacıyla başlattığı imza kampanyası ilçede söz dalaşı başlattı

Giriş Tarihi: 5.8.2014
Denizli'nin Çivril ilçesi CHP'li eski belediye başkanı Hakkı Aslan'ın oğlu Kemal Aslan, CHP ilçe örgütünü seçimli olağanüstü kongreye götürmek amacıyla başlattığı imza kampanyası ilçeyi karıştırdı. Aslan, 150 imza topladığını, bu sayının yeterli olduğunu söyledi. CHP Çivril İlçe Başkanı Mehmet Ali Şahan ise, "Yeterli imza yok" dedi. Çivril'de belediye başkanlığı seçiminin kaybedilmesinden sonra hareketlenen muhalefet, sesini yükseltti ve ilçe yönetimini düşürmek için imza topladı. Çivril'in eski Belediye Başkanı Hakkı Aslan'ın oğlu Kemal Aslan'ın öncülüğündeki grup, Nisan 2015'te yapılması gereken kongrenin öne çekilmesi için 150 delegenin imzasını toplayarak noter aracılığıyla ilçe yönetim kuruluna iletti. Bir önceki kongrede 253 delegenin oy kullandığını, o günden bu yana çeşitli nedenlerle 234'e düşen delege sayısının yarısı olan 117 rakamını çoktan aştıklarını söyleyen Aslan, "Tüzüğümüzün gerektirdiği çalışmaları yaptık. İmzaları 15 gün içinde topladık ve yönetime sunduk. Bilgi için il başkanlığına ve genel merkeze de gönderdik, neticeyi bekliyoruz" dedi.

'YETERLİ SAYI YOK'
Çivril' de yerel seçimin kaybedildiğini ve ilçe yönetiminin başarısız olduğunu iddia eden Aslan, "Bu yönetim başarılı bir çalışma izlememiştir. Yönetim kurulunu oluşturan 15 kişiyle hiçbir zaman toplantı yapamamıştır. Yönetim başarısızdır, seçim sürecinde bazı yöneticiler aleyhte çalıştı. 16 Nisan'da ilçe disiplin kuruluna dilekçe verdik ama bürokrasi nedeniyle uzadı. Bu başarısızlığın artık devam etmemesi ve yönetimin değişmesi gerekmektedir" diye konuştu. İlçe Başkanı Mehmet Ali Şahan ise kendilerine noter aracılığıyla imzaların ulaştığını, ama yeterli sayının bulunmadığını söyledi. 15 günlük süreçte dilekçeye imza koyanların, imzalarını geri çekme hakkı olduğunu kaydeden Şahan, "Sayılar şu an aklımda yok ama bazı partililerimiz vefat etti, bazılarının üyeliği düştü. Şu anda yeter sayı yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çivril'de CHP karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN