Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'a rekor bağış İzmir'den

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'a destek için başlattığı kampanyaya 20 bin kişi bağışta bulundu

Giriş Tarihi: 7.8.2014
AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, Başbakan Erdoğan'ın seçim kampanyasına en büyük desteğin İzmir'den geldiğini duyurdu. Sait, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı adayımıza seçim harcamaları için yapılan bağış ve yardımlarda İzmir, Türkiye genelinde şuan için birinci durumda, paylaşmak isterim" ifadelerini kullandı. Sait İzmir'den 20 bin kişinin Başbakan'a destek için açılan hesaba farklı miktarlarda bağış yaptığını ifade etti. Erdoğan'ın seçim kampanyasına 2 Ağustos'a kadar 90 bin 382 kişinin 24 milyon 337 bin 697 lira bağış yaptığı açıklanmıştı.

"HAK EDİYOR"
İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Osman Başterzi önderliğindeki AK Parti Selçuk İlçe Teşkilatı da "Başbakanımız Cumhurbaşkanlığı'nı hak ediyor" diyerek Ziraat Bankası'ndaki hesaba bağışta bulundu. Osman Başterzi, Ziraat Bankası önünde yaptığı konuşmada "Başbakanımız Sayın Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak görmek en büyük arzumuzdur. İlçe Başkanımız Sema Yeşilçimen ve Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Bakıcı da yoğun programından dolayı şu an aramızda değiller, ancak gönülleri bizimle. Sayın Başbakanımız her türlü entrikalara, her türlü baskılara göğüs germiştir. Sağlıktan tarıma, ulaşımdan ekonomiye ülkenin birçok sorununa neşter vurmuş ülkemize adeta sihirli bir değnek değmiştir. Bizler bugün burada Başbakanımız'ın seçim kampanyasına destek için varız. Yatırdığımız paranın miktarı hiç önemli değil. Eminiz ki 11 Ağustos sabahı yeni Türkiye'nin temelleri Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasıyla atılacaktır" dedi. Osman Başterzi ve AK Partili üyeler, kampanya çerçevesinde köyleri ve mahallelerni ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'a rekor bağış İzmir'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN