Giyinirken bunlara dikkat!

İzmir'in önde gelen modacılarından Hikmet Alcan, erkeklerin dış görünümlerinin önem taşıdığını, kıyafet seçiminde belli başlı unsurlara özen gösterilmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 7.8.2014
Politikacıdan işadamına, sanatçıdan sporcusuna kadar yaklaşık 20 bin kişiye özel elbise diken Hikmet Alcan, 1987 yılından bu yana bütün ünlülerin beden kalıplarını biliyor. Ünü sadece yurt içiyle sınırlı kalmayan Alcan, Avrupalı moda okullarından bile öğrenci kabul ediyor. Bunun sırrı ise sadece bir ceketi altı günde elle dikmesi, her kişinin vücut ölçülerine göre ayrı ayrı dizayn (kup) belirlemesi.

RENK UYUMU ÖNEMLİ
"Bir kişinin birikimi; dingin, feraklık, güven veren bir şekilde görüntüsüne yansımıyorsa kazandıklarında bir yanlışlık vardır" diyen Alcan'ın önerileri şöyle: "Smokin tercih edilecekse, içine atlet giyilmeyeceğini ve saat takılmayacağını hatırlatalım. Takım elbiselerin ise aksesuarlar ile desteklenmesine dikkat edilmeli. Bu noktada kol düğmeleri çok önemli. Kol düğmeleri ile saatin renk bakımından birbirlerine uyumlu olmalarında fayda var. Kısa kollu gömlek, klasik giyimde çok yanlış. Çoraplar daima pantolonun aynı rengi ya da daha koyusu olmalı.Yönetici ya da işadamları alyans takmalı. Evlilik müessesesini yürüten insan, karşısına özgüven verir. Vücutta metal aksam takımdır. Sarı alyans kullanıyorsak sarı kalem, sarı gözlük kullanmalı. Beyaz ise beyaz... Ne renk ayakkabı giyiyorsak o renk kemer olmalı." Kişiye özel tasarım sayesinde müşterilerinin başka elbise alma ihtiyacı hissetmediğini belirten Alcan, "Bizim müşterilerimiz başka hiçbir yerden elbise almazlar. Sadıktırlar. Biz yeni gelen bir müşterimizi, yamama giymeyin diye uyarırız, çünkü gardroplarınızı açtığınızda gömlek bir marka, ceket bir marka, kravat bir marka, pantolon bir markadır, bunlar ayrı ayrı şeylerdir. Hepsinin de kupu (dizayn, şekil, görüntü) ayrıdır. Bunu göremezler, farkına varmazlar. Biz kişinin kendi kuplarını çıkarırız" diye konuştu. Pantolon, gömlek, ceket ve diğer elbiselerin gelişi güzel alınmasını toplama bir otomobile benzeten Alcan, bu elbiselerin birbiriyle uyum sağlayamayacağını aktarıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giyinirken bunlara dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN