Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hİzmet gelmesİn dİye çalışıyorlar

Konak Tünelleri inşaatına ilişkin Damlacık'taki kamulaştırma işlemleriyle ilgili ortaya atılan iddiaya AK Parti Grup Başkanvekili Doğan'dan sert tepki geldi

Giriş Tarihi: 7.8.2014
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Konak-Yeşildere bağlantı yolu ve Konak Tünelleri ile ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından gündeme getirilen, "Tünelin Damlacık bölgesinde kamulaştırma işlerinin müteahhidin kendisi tarafından yapıldığı, müteahhidin vatandaşın evlerini gasbedeceği ve kamulaştırma işlemlerinin şaibeli olduğu" yönündeki iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi. Doğan, yapımı süren 1674 metre uzunluğundaki Konak Tüneli Projesi'ne ilişkin kamulaştırmaların, tünel üstü örtü kalınlığının az olmasından dolayı teknik gerekçeler nedeniyle, tamamen vatandaşların can ve mal güvenliğini koruma maksatlı yapıldığını ifade etti. Kamulaştırma işlemlerinin Bakanlar Kurulu'nun 2942 sayılı kanunun 27.maddesi kapsamında, Acele Kamulaştırma Kararına istinaden ve Kamu Yararı Kararı gözetilerek Karayolları tarafından yapıldığını bildiren Doğan,"Müteahhidin, tünel üzerinde yapılan ve yapılacak olan tüm kamulaştırma işlemlerine dahil olması söz konusu bile olamaz. Müteahhit firma, kamulaştırma sınırları dışında kalan ve hafif çatlaklardan dolayı sorumluluğu gereği ve vatandaş talepleri doğrultusunda söz konusu binaların onarımını yapmakta ve kamulaştırma işlemleri ile ilgili hiçbir yetkisi ve sorumluluğu bulunmamaktadır" dedi.

"GÖLGE ETMEYİN YETER"
Ayrıca kamulaştırılan alanların kamulaştırma amacı dışında kullanılamayacağının da yasal bir zorunluluk olduğunu dile getiren Doğan şöyle devam etti: "Bu konuda Damlacıklılara sayın Kocaoğlu ve sayın Pekdaş yanlış bilgi vermektedir. Kendisiyle aynı görüşü paylaşmayanlara bir konuyu bilerek konuşmak gerekir diyen sayın Kocaoğlu'nun, dayanağı olmayan, gelişigüzel, halkı yanıltıcı ve gerçek dışı güzel nutuklarla halkımızı yanılttığını çokça görmeye başladık. Her nedense İzmir'e hizmet gelmesin diye her yolu denemeye kararlı. Sayın Binali Yıldırım'ın İzmir trafiğini rahatlatmak adına, insanların evine işine, okuluna, daha rahat gidip gelmesi adına, akaryakıt sarfiyatının azaltılması, hava kirliliğinin azaltılması adına başlattığı, 35 İzmir 35 Proje'den biri olan Konak Tünelleri ilgili çalışmalar sabote edilmeye, çalışılıyor. İzmirli hemşerilerimiz adına onlara şu çağrıyı yapıyoruz gölge etmeyin yeter."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hİzmet gelmesİn dİye çalışıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN