Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir istismarcılara bedelini ödetmeli

Giriş Tarihi: 8.8.2014

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 10 Ağustos'ta İzmir'in güçlü bir adım atacağına inandığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağını söyledi

AK Parti'nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine iki gün kala İzmir'e çıkarma yaptı. Menderes ilçesinde düzenlenen toplantıya AK Parti İzmir Milletvekilleri Ali Aşlık, Nesrin Ulema, İlknur Denizli, İl Başkanı Bülent Delican, İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Menderes İlçe Başkanı Mehmet İmre, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, STK temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

HER ÇAĞIN İNCİSİ İZMİR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilmesi durumunda, Türklerin, Kürtlerin, Yörüklerin, Boşnakların, Çerkezlerin, Abazaların, Romanların, 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Soylu, şöyle devam etti: "Kılıçdaroğlu tıpış tıpış sandığa gidin diyor ya Kılıçdaroğlu da Bahçeli de tıpış tıpış siyaset sahnesinden silinecek. İzmir hep CHP'ye sahip çıktı. Kim Türkiye'yi statükoya mahkum etmek istiyor görülüyor. İzmir sen her çağın incisisin. Sen yarına güçlü adımlarla yürümeye milyar kere layıksın. Seni istismar edenler, anlayışlarını istismar edenler senin geleceğinle ilgili hiçbir düşünceye sahip olmadı. Şimdi takke düştü kel göründü. Kime hizmet edecekleri belli oldu. İzmir o güçlü adımı inşallah 10 Ağustos'ta atacak. Pensilvanya ile sizi korkutuyorlar. İzmir ne olursunuz bunun bedelini ödetin."

TİPİ TİP BENZETMESİ

Menderes'in ardından AK Parti Konak İlçe Teşkilatı'nın Hasan Sağlam Öğretmenevi'nde düzenlediği toplantıya katılan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Tipi Tip karakterine benzettiğini söyleyerek, "Tipi Tip sakızının kendisine uygun yapısı vardı. Kapladığı alan vardı. Bunda yok. Kendisi Başbakanımızın ailesine musallat olmaktan, ortalığı karıştırmaktan başka iş yapmıyor. Siyasi hayatımıza gelmiş yakışmayan kişidir" diye konuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde "çalışın, sandıklara sahip çıkın" çağrısında bulunan AK Parti'nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Çok çalışmalıyız. Kapı kapı, insan insan gideceğiz. Bırakın onlar sahada olmasınlar. Bizim karşımızda yüzde 49 oran var. Eğer ikinci tura kalırsak, mücadeleden çekinmeyen, sinmeyen Başbakana ayıp etmiş, yanlış yapmış oluruz. Anketler iyi gözüküyor ama yeni dönemi en kuvvetli şekilde taşımalıyız. Sandık bizim namusumuzdur. Çok önemli olan sandıklara sahip çıkın. Sabahın erken saatlerinde sandıkta olun. Tutanaklar seçim kuruluna gidene kadar tetikte olun. Hakkaniyetsizliğe müdahale edin, rıza göstermeyin" dedi.

ERDOĞAN'A DESTEK TURLARI
Denizli'de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi İlçe Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Ak Parti Denizli İl Başkanı Avni Örke ile parti yöneticileri kentin sembolü olan Denizli Horozu heykeli önünde toplanarak, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim kampanyasına bir destek de Doğru kardeşlerden geldi. Bayram harçlıklarından 7 yaşındaki Hüseyin Sami 452, 11 yaşındaki Osman Nuri Doğru da 558'lirayı babalarının yardımı ile Başbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hesabına yatırdı. Nuri Doğru, ülkesi için çalışan okullarda ders kitaplarını ücretsiz dağıtan Erdoğan'a destek olmak için bayram harçlıklarını gönderdiklerini belirtti. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Manisa AK Parti İl Teşkilatları destek turuna çıktı. İl Başkanı Murat Baybatur başkanlığında, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunusemre İlçe Başkanı Engin Yüksel, İl Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur ve İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan ve bazı partililerden oluşan heyet Manisa'da oda başkanlarını ziyarette bulundu. Partililer, MESKOPH, MOSOB ve Ziraat odası başkanlarıyla görüştü ve oy istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir istismarcılara bedelini ödetmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN