Tesadüfle iş yapmıyoruz

Memur-Sen İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği konferansta konuşan Süleyman Soylu, 10 Ağustos seçimlerini Türkiye için tarihi bir fırsat olarak değerlendirdi, "Daha yapacaklarımız bitmedi" dedi

Giriş Tarihi: 9.8.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin son virajında, Memur- Sen İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği 'Yeni Türkiye Vizyonu ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. İzmir Kız Lisesi'nde düzenlenen konferansa, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Memur- Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nazmi Kalyoncu, Ömer Cihat Akay, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Turkuvaz Medya Grubu Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık, İŞ-KUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir İl Müdürü Engin Bilgili, sivil toplum örgütleri ve yöneticileri, çok sayıda daire müdürü ve hizmet kollarına bağlı üyeler katıldı.

"BÜYÜK ATILIMLAR YAPTIK"
Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Soylu, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın neden Cumhurbaşkanı olması gerektiğini anlattı. Geçmişten günümüze kadar verdiği anekdot ve örneklerle salondaki katılımcılardan büyük alkış alan Soylu, Türkiye'nin son yıllarda büyük atılım yaptığını söyledi. "Türkiye'nin artık eski Türkiye değil" diyen Süleyman Soylu, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının bir fırsat olduğunu kaydetti. 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine dikkat çeken Soylu, "Biz tesadüfen bir iş yapmıyoruz. Türkiye, eğer 150 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı yapıyorsa bunun bir sebebi vardır. Demiryolları, karayolları, tüneller, viyadükler yapıyorsa bunun sebebi vardır. Türkiye bir şey yapmaya çalışıyor. Bunun sebebi şu; Doğu ve Batı arasında modern İpek Yolu'nu inşaa etmeye çalışıyor. Kim ne söylerse söylesin Altay tankı, İHA'mızı bizim mühendislerimiz yapıyor" dedi.

TARİHİ DEĞİŞTİREN ADAM

Süleyman Soylu, kentteki ikinci gün mesaisine Ege Karadeniz Sanayi ve İş Adamları Derneği ile Balçova Kaya Termal Otel'de kahvaltılı toplantı yaparak başladı. 10 Ağustos'ta Erdoğan'ın tarihi değiştiren adam olarak halkın karşısına çıkacağını belirten Soylu, "Nasıl 1071'de Anadolu'ya Alparslan ile girişimiz, 1453'te İstanbul'un fethi, 1922-23 tarihin en önemli belleği olarak hafızalarda kaldıysa, 10 Ağustos da aziz milletin en önemli tarihi olarak hafızada kalacaktır" diye konuştu. Toplantıya AK Parti İzmir Milletvekilleri Aydın Şengül, Ali Aşlık, İlknur Denizli, İl Başkanı Bülent Delican, Turkuvaz Medya Grubu Ege Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, il ve ilçe yöneticileri, Ege KARSİAD ile Rizeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tesadüfle iş yapmıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN