Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parayı havadan kazanıyor

Neşe Ataş, yamaç paraşütü, dalış ve kayak kurslarıyla Denizli'deki adrenalin tutkunlarına eğitim veriyor. Yaptığı işten büyük keyif alırken, hobisini kazanca çevirmenin hazzını yaşıyor

Denizlili Neşe Ataş, aldığı eğitimin ardından kurduğu Pamukkale Doğa Ekstrem Spor Merkezi (PADES) ile adrenalin tutkunlarına eğitim veriyor. Neşe Ataş için adrenalin yüklü spor branşları önceleri hobiydi, şimdi ise işi oldu. O, iş edinip, hazırladığı projeyle uluslararası arenada derece yapınca, belki çok değildi ama işini kurmasına yetecek desteği de devlet esirgemedi. Şimdilerde ise "Ne yapıyorsun?" diye soranlara gülümseyerek, "Havadan sudan işler" yanıtını veriyor.

EKİP OLMAYI ÖĞRENİYORSUNUZ

Pamukkale Doğa Ekstrem Spor Merkezi'nde yamaç paraşütünden donanımlı dalışa, kayaktan snowboarda eğitimler veriyor. Yıllarca tekstil sektöründe çalışan Ataş'ın yaşamındaki en önemli dönüm noktası, "Kadın Girişimciliğini Geliştirmek için Denizli ve Stockholm Odaları İşbirliği AB Hibe Projesi" kursuna katılmak oldu. Kursun ardından hazırladığı "Yamaç paraşütü Eğitimi" projesi birinci seçildi. İlk maddi desteği Denizli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldı. Zamanla işini geliştirdi ve bugün Gökcen Havacılık ile çalışabilecek düzeye ulaştı. Ataş, devletten aldığı 15 bin lira kredi ile başladığı iş hayatını anlattı. Tekstilde 20 yıl çalışırken bu sürede doğa sporlarıyla ilgilendiğini belirten Ataş, "Yamaç paraşütüne de hobi olarak başladım. Tekstil sektöründen ayrıldıktan sonra Denizli ve Stockholm Sanayi odaları işbirliğiyle gerçekleşen "Kadın Girişimciliğini Geliştirmek İçin AB Hibe Projesi"nden haberdar oldum. Benim de kendi işimi kurma hayalim vardı. Hobimi nasıl işime çeviririm diye bir planlama yaptım. 'Sevdiğim işi yapmak istiyorum' dedim ve yola koyuldum. Gökyüzünün büyük bir haz olduğunu belirten Ataş, "Kendinizi keşfediyorsunuz, sınırsızlığı keşfediyorsunuz. Kendi içsel dünyanıza dönüyorsunuz. Neler yapabileceğinizin en uç noktasını görebiliyorsunuz. Ekip olmayı, arkadaşlarınızın değerli olduğunu öğreniyor, milyonlarca insanın hayal ettiği şeyi yapıyorsunuz" dedi. Kayak ve snowboard eğitimlerini de Davraz'da verdiklerini vurgulayan Ataş, şöye devam etti; "İnşallah Bozdağ'daki tesisler en kısa sürede faaliyete geçer, biz de orada eğitim çalışmalarımızı yaparız. Bir kıyı şeridinde dalış eğitimi almak isteseniz konaklama, yeme içme, eğitim giderleriyle birlikte 3 bin lira. Biz ne yapıyoruz? Teorik dersimizi mesai saatleri dışında salonumuzda veriyoruz. Dalış için hafta sonu Marmaris, Bodrum, Antalya'ya gidiyoruz. Buraya 1.5 saatte ulaşıyorsunuz. Günübirlik dalış yapıp gelebilirsiniz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parayı havadan kazanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN