Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Delican: Tarih yalanları yazmaz!

Giriş Tarihi: 14.8.2014

Bülent Delican, Aziz Kocaoğlu'nun İl Özel İdaresi mallarıyla ilgili kara propaganda yaptığını söyledi

Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdaresi mallarıyla ilgili Valilik Mal Paylaşım Komisyonu kararına karşı bir yandan dava açmaya hazırlanırken, öte yandan da kamuouyu bilgilendirmek ve desteğini almak için "İzmir'in malları İzmir'de kalmalı" sloganıyla kampanya başlattı. Büyükşehir, "Hakkımızı İstiyoruz" başlıklı dergi ve broşürler dağıtmak için kolları sıvadı. Aziz Kocaoğlu'nun özel idare mallarıyla ilgili dergi üzerinden verdiği mesajı değerlendiren AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, başkanın kara propaganda ile İzmirlileri ayrıştırdığını savundu. Taşınmaz malların hazineye devri uygun görüldüğünü vurgulayan Delican, "Belediye zaten bu konuda dava açtı. Adaletin kestiği parmak acımaz. Yeni bir tartışma yaratmanın anlamı yok. Önce kendi işlerine baksınlar. İzmirlileri de meşgul etmesinler. Yargı sonuçlandığında oturur konuşuruz" dedi.

HALKI PROVOKE EDİYOR

Başkan Kocaoğlu'nun yaptığı açıklamalarla, hazırlattığı dergi ve broşürlerle sürece sabote ettiğini söyleyen Başkan Delican, "Hazırlanan dergiye baktığınızda birçok yanlış var. Ön sözünde 'Tarih bu mücadeleyi altın harflerle yazacak' demiş. İyi de siz savaşa mı gidiyorsunuz? Tarihin altın harflerle yazdığı şeyler bellidir. Başkan tarihe altın harflerle yazılmak istiyorsa öncelikli olarak tarihe geçecek, adından söz ettirecek projelere imza atması, işler yapması lazım. Tarih ancak doğruları altın harflerle yazar. Yalanları, çarpıtmaları değil. İzmirliyi yanlış yönlendirmek, hükümet ile vatandaşı karşı karşıya getirmek bir başkana yakışmaz" dedi.

13. YIL MESAJI
Bülent Delican, AK Parti'nun kuruluşu nedeniyle bir mesaj yayınladı. Delican, "AK Parti, 13. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. AK Parti'yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımız olmasını sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, milletin iradesiyle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Delican: Tarih yalanları yazmaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN