Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatta ray kırıldı ulaşım felç oldu

Giriş Tarihi: 16.8.2014

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD'nin ortaklaşa işlettiği İZBAN hattında dün sabah saatlerinde arıza meydana gelince seferler aksadı, duraklarda izdiham oluştu

İZBAN'ın Kemer ile Şirinyer arasındaki hattında meydana gelen ray kırılması ulaşım sistemini felce uğrattı. Arıza nedeniyle yaklaşık 45 dakika süreyle seferler tek hat üzerinden yapıldı. Sabah saat 08.00 ile 08.30 arasında meydana gelen arıza sabah işe gitmek için istasyonlara giden vatandaşlara sıkıntılı anlar yaşattı. Meydana gelen izdiham nedeniyle İZBAN'ı kullanan yolcuları arasında zaman zaman tartışma yaşandı. İZBAN yetkilileri ray kırılmasının sabah erken saatlerde hattı kullanan bir yük treninin geçişi sırasında meydana geldiğini belirtti.

İSTASYONLARDA YIĞILMA
Her gün binlerce İzmirlinin evden işe, işten eve gidiş gelişlerinde yoğun olarak kullandığı İZBAN Hattı'nda dün sabah saatlerinde meydana gelen arıza, kent içi toplu ulaşım sisteminde aksamalar yaşanmasına neden oldu. Saat 08.00 ile 08.30 saatleri arasında İZBAN Hattı'nın Kemer - Şirinyer arasındaki bölümünde ray kırılması meydana geldi. Bunun üzerine Şirinyer'den Halkapınar yönüne giden tren seferleri durduruldu. Arıza giderilene kadar seferler tek hat üzerinden yapılmaya başlandı. Durum böyle olunca sabah erken saatlerde işe gitmek için istasyonlara akın eden vatandaşlar seferlerin aksaması nedeniyle sıkıntılı dakikalar geçirdi. Başta Şirinyer olmak üzere birçok istasyonda yığılmalar meydana geldi. Yoğunluk nedeniyle zaman zaman vatandaşlar arasında tartışmaların da yaşandığı seferler saat 08.30'dan sonra normale döndü. İZBAN Yetkilileri seferlerin aksamasına Kemer ile Şirinyer arasındaki hatta meydana gelen ray kırılmasının neden olduğunu söyledi. Raylardaki kırılmaya anında müdahale edildiğini ve arızanın kısa sürede giderilerek hattın tekrar yolcu trafiğine açıldığını belirten yetkililer kırılmaya sabah erken saatlerde İZBAN Hattı'ndan geçen bir yük treninin neden olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatta ray kırıldı ulaşım felç oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN