Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tehlikeli 'çekim'

Bir otomobil markasının yaptığı anket sonucuna göre; tehlikeyi göze alan erkeklerin, kadınlara göre direksiyon başında özçekim yapmaya daha istekli olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Selfie çekim çılgınlığı büyük tehlikelere neden olabilir. İnsanlar arasında bazı şeyler zaman zaman popüler olur ancak belli bir süre sonra popülaritesi kaybolur ve unutulur. Ancak 2014'ün en popüler olayı selfie, yani öz çekim, kolay kolay unutulmayacak gibi görünüyor. Üreticilere bile akıllı telefonların ön kameralarının pikselini büyüttüren öz çekim, keşfedildiğinden bu yana popülerliğini hızla arttırıyor. Fotoğraf uygulama ve filtreleme araçları da bu konuda oldukça etkili. Zararsız ve zevkli görünen bu çekim aslında o kadar da masum değil. Ünlü bir otomobil markasının yaptığı anket, Avrupa'daki gençler arasında araba kullanırken cep telefonundan fotoğraf çekenlerin oranı yüzde 50 olduğunu gösteriyor. Avrupa'da yaşayan ve yaşları 18 ila 24 arasında değişen 7 bin kadar genç ile yapılan anket sonucuna göre, erkekler kadınlara göre direksiyon başında özçekim yapmaya daha istekli.

İNGİLİZLER İLK SIRADA
Anket sonucuna göre en çok öz çekim yapanlar aşağıdaki gibi sıralandı: "İngilizler (yüzde 33), Almanlar (yüzde 28), Fransızlar (yüzde 28), Romanyalılar (yüzde 27), İtalyanlar (yüzde 26), İspanyollar (yüzde 18) ve Belçikalılar (yüzde 17)." Trafikte araba kullanırken cep telefonundan en fazla internetteki sosyal paylaşım sitelerine giriş yapanlar ise şöyle: "Almanlar (yüzde 35), İngilizler (yüzde 32), Belçikalılar (yüzde 26), Romanyalılar (yüzde 25), Fransızlar (yüzde 23), İtalyanlar (yüzde 21)." Uzmanlara göre araba kullanan insanlar selfie çekim sırasında 14 saniye, sosyal paylaşım sitesine girerken ise 20 saniye dikkat kaybına uğruyorlar. Bu kadar saniye içinde neler olabileceğini siz düşünün!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehlikeli 'çekim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN