Tim kurulunca belediye harekete geçti

Giriş Tarihi: 16.8.2014

Egeli Sabah'ın temizlik timi haberinin ardından, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, vatandaşların kendi çöplerini topladıkları mahalleye ekipleri gönderdi

Çiğli'nin, Evka-5 semtinde çevre bakımı ve temizliği hizmeti alamayan Atatürk Mahallesi Sakinleri'nin kendi aralarında iş bölümü yaparak 'Temizlik Timi' kurduğu yönünde, Egeli Sabah'ta yer alan haberin ardından Çiğli Belediyesi harekete geçti. Egeli Sabah'ın mahalle sakinleriyle görüştüğü sırada, Evka- 5'te incelemelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ı karşılarında gören temizlik timi, başkana tepki göstermişti. Başkan Arslan, çevre bakımı ve temizliği ile ilgili çalışma başlatacağının sözünü vatandaşa vermişti. Mahallede temizlik timi kurulduğunu ilişkin haberimizin ardından, Çiğli Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, söz konusu bölgeye giderek çalışma başlattı.

KONTEYNERLER BİLE BOYANDI

Uzun zamandır atıl durumda bulunan ve çevre bakımı ve temizlik hizmeti alamayan Evka-5'te çalışma başlatan Çiğli Belediyesi'nin ilk işi çöp sorunu oldu. Çöp konteynerleri turuncuya boyanırken, sıkıntılı olanlar, yenileriyle değiştirildi. Daha sonra ekipler, kaldırım ve yollarda bulunana otları temizlemek için çalışma başlattı. Mahallenin bir bölümü hak ettiği temizliğe kavuşurken kalan bölümler ise temizlenmeye devam ediyor. Çalışmadan memnun olan çevre sakinleri, "Bu çalışmalar için illa isyan etmek, bağırıp çağırmak mı gerekiyor? Umarız Çiğli Belediyesi bu çalışmayı bir kereliğine yapmıyordur. Bu hizmeti sürekli istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tim kurulunca belediye harekete geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN