O, benim kabul görmüş dualarım

Giriş Tarihi: 19.8.2014

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci ve beraberindeki heyetle Pamukkale'yi gezdi. Evlilikte 25 yılı geride bıraktıklarını belirten Zeybekci, eşine teşekkür etti

ANTİK KENT HAKINDA BİLGİ ALDI
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi Ayşen Zeybekci ile Pamukkale'yi gezdi. Pamukkale Hierapolis Antik Kenti'nde kazı heyetinden bilgi alan Zeybekci, 2 bin yıl önce Denizli'den İtalya'ya ihracat yapan Zegsuz isimli tüccarın mezarının önünde açıklamada bulundu. Mezarın önünde bilerek durduğunu belirten Zeybekci, yazıtta Zegzus'un 72 defa Yunanistan'ın güneyindeki burnu geçerek bu ovanın, vadinin kumaşlarını İtalya'ya götürdüğünün yazıldığını, bunun da kentin tekstil tarihini göstermesi açısından önem taşıdığını söyledi.

GENÇLERE
TAVSİYEDE BULUNDU

Pamukale'de düğün fotoğrafı çektiren çiftlere mutluluk dileyen Zeybekci, çiftlerle fotoğraf da çektirdi. Gazetecilerin, 18 Ağustos'un evlilik yıl dönümleri olduğunu hatırlatması üzerine Zeybekci, evlilikte 25 yılı geride bıraktıklarını, muhteşem hayat geçirdikleri için Allah'a hamd ettiklerini anlattı. Eşine teşekkür eden Zeybekci, "Tavsiyem, eşler arasında ara sıra helalleşmektir. O, benim kabul olmuş bütün dualarımdır. İnşallah böyle güzellikler içinde bir 25 yıl daha Allah bize sağlıklı uzun ömürler versin" dedi.

SERGİ AÇILIŞINA DA KATILDI
Ayşen Zeybekci de 25 yıl sevgiyi ve muhabbeti ilk günkü gibi yaşadıklarını belirterek, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Katıldıkları bütün nikahlarda içinden, "En az benim kadar mutlu olsunlar" diye dua ettiğini aktaran Zeybekci, "Ben ona en baştan beri hakkımı helal ettim, ondan da hakkını helal etmesini istiyorum" diye konuştu. Zeybekci çifti daha sonra travertenlerde yürüdü, fotoğraf çektirdi. Zeybekci, daha sonra karma tasarım atölyesinin "Yeraltı Dünyasına Geçiş Kapısı" konulu cam eserleri sergisinin açılışına katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O, benim kabul görmüş dualarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN