Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O'nu unuttular

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nda görevli zabıta amiri Halil Erol, kaçak LPG istasyonu yıkımı sırasında bıçaklandı, sakat kaldı. Ancak Zabıta Haftası'nda Erol, hatırlanmadı

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Zabıta Haftası etkinlikleri kapsamında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan personele aileleri ile birlikte Tarihi Havagazı Fabrikası'nda moral yemeği verdi. Yemekte görevi başında saldırıya uğrayan, darbedilen ve işportacılar tarafından kesici, delici aletle yaralanan personele Kocaoğlu tarafından teşekkür plaketi sunuldu. Ancak Zabıta Daire Başkanlığı, listeyi hazırlarken bir ismi atladı. 2004 yılında, Balçova'da kaçak LPG istasyonunun yıkımı sırasında işletme sahibinin oğlu tarafından ayağından bıçaklanan ve yüzde 35 uzuv kaybına uğrayan Zabıta Amiri Halil Erol'un listede yer almaması teşkilatta üzüntüyle karşılandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılında Balçova'da Yaşar Özen'e ait LPG istasyonunu ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıkmak istedi. Bu sırada yıkımda görevli Zabıta Amiri Halil Erol, işletme sahibinin oğlu tarafından sol ayağından bıçakla yaralandı. Bıçak darbesi ayaktaki sinirleri tamamen kopardı. Erol, 2 ay hastanede tedavi gördü, defalarca ameliyat edildi. Evli ve iki çocuk babası Erol, ayağındaki sinirlerin zarar görmesi nedeniyle sakat kaldı. Görevi başında uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yüzde 35 engelli kalan Erol ömür boyu yürüme cihazı takmaya mahkum oldu.

ADI ANILMADI

Ağustos ayının başında tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de zabıta haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama kapsamında Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan personel ve aileleriyle biraraya geldi. Plaket törenine geçildiğinde ise yıllarını mesleğe vermiş ve görevini yaparken, uğradığı saldırı sonucu sakat bırakılmış Halil Erol atlandığı ortaya çıktı. Erol'un unutulması çalışma arkadaşları arasında büyük üzüntüye yol açtı. Erol, Devlet Memurları Kanunu'na tabi olduğu için basına açıklama yapma yetkisinin bulunmadığını ancak, unutulmaktan üzüntü duyduğunu ifade etti.

AKPINAR UNUTMADI

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise işportacıların saldırısına uğrayan ve başına aldığı şişe darbesi nedeniyle bir süre yoğun bakımda kalan zabıta memuru Şinasi Işık'ı evinde ziyaret ederek, moral vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O'nu unuttular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN