Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'na güvenoyu

Ege iş dünyası, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevine başlamasının ardından Ahmet Davutoğlu'nun yeni Başbakan olarak açıklamasını 'ekonomi için istikrar' olarak algıladı

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı görevine başlamasının ardından Başbakan olacak Ahmet Davutoğlu'na Ege iş dünyasından güven oyu geldi. İş dünyası temsilcileri, Davutoğlu'nun ekonomik istikrarı sürdürecek politikalarıyla 2023 hedeflerine ulaşılmasına önemli katkı yapacağını düşündüklerini vurguladı.
İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli: Sayın Ahmet Davutoğlu ismini, geride kalan 12 yılda büyük siyasi başarı yakalamış, girdiği bütün seçimleri kazanmış bir partinin, gelecekte de bu ahengin kesintiye uğramaması için istişare ile ortaya çıkardığı bir isim olarak değerlendirmek doğru olur.
İTO Başkanı Ekrem Demirtaş: Sayın Erdoğan'ın 12 yıllık başarılı hizmet döneminin ardından, yerine Sayın Davutoğlu önerilmiştir. Umarım Davutoğlu da aynı performansı ve başarıyı gösterir, Türkiye'nin başarılı büyüme yolunda hızlı adımlarla aynı başarıyı devam ettirir.
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar: Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Sayın Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağına ve uyum içinde çalışacağına inanıyorum.
SOCAR Türkiye CEO'su Kenan Yavuz: Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Türkiye'nin 2024 yılına kadarki siyasi haritası şekillenmiş oldu. Sayın Davutoğlu'nun Başbakanlık görevine gelmesi, ülkemizdeki siyasi istikrarın sürmesi ve 2023 hedeflerine yürünmesi konusunda pozitif bir adımdır. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak: Türk Milleti için hayırlısı olsun. Sayın Davutoğlu'nun vatanımız için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte uyum içinde önemli işlere imza atacağına inanıyorum.
İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt: Bizim sanayici ve işadamı olarak tek beklentimiz öncelikle istikrar ve güven ortamınını devam etmesi.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü: Sayın Davutoğlu, farklı alanlardaki derin müktesebatıyla ülkemizin son on yılında önemli izler bırakmış bir simadır. İş dünyasının beklentisi bakımından; huzur, güven ve istikrarın devamını pekiştirmek üzere, kendisinin yeni görevinden önce başlayan siyasi, ekonomik ve kültürel açılımları devam ettirecek kararlılıkta olacağını düşünüyor ve kendisine başarılar diliyoruz.
Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci: Ahmet Davutoğlu ismi hem parti hem Türkiye açısından hem de istikrar açısından önemli. Başbakan Davutoğlu'nu Oda olarak tebrik ediyoruz.
Manisa Ticaret Odası Başkanı Yaşar Coşkun: Kişiliği ve görevindeki başarılarıyla bu işin üstesinden geleceğini ispatlamış bir isim. AK Parti ve devlet-hükümet ilişkisinde dengeleri sağlayacak doğru bir seçim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'na güvenoyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN