Sizin maketiniz bile yok Başkan!

Akpınar, ihalesi tamamlanmış stat projesini, "3 boyutlu maket" diye eleştirdi ancak "Biz yapacağız" dediği stada ilişkin detayları kamuoyuyla paylaşmadı

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Alsancak Stadı'nın deprem testini geçemeyince kapatılmasıyla İzmir'de stat krizi zirveye ulaşırken, yerel yöneticiler, çözüm yerine hamaset üretmeye devam ediyor. Bu konuya ilişkin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüştüğünü açıklayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka'ya stadı biz kazandıracağız. Projesi olmayan sadece 3 boyutlu maketle stadyum yapmaya kalkanlar, bizim nasıl stat yapacağımızı görecekler" dedi. Akpınar'ın yalnızca üç boyutlu maketinin bulunduğunu söylediği Karşıyaka Stadı Projesi, tüm detaylarıyla geçen yıl kamuoyuna tanıtıldı. İhalesi tamamlandı ve yer teslimi yapıldı. Bu stadın yapılmasına şiddetle karşı çıkan Akpınar'ın "Biz yapacağız" dediği stada ilişkin herhangi bir detay henüz açıklanmış değil. Bu polemik içeren ifadeler, artık söylem değil, eylem isteyen taraftarların beklentilerini karşılamıyor.

RİSK VARSA OYNANMASIN
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise "Bilimsel rapor varsa, burası riskli bir binaysa orada kimse maç yapılsın, seyirci tribünlerde otursun diyemeyiz. Alsancak Stadı'na ne yapılacak. Bu sorunun yanıtı verildikten sonra tartışmaya gireriz. Bilimsel rapor varsa burası riskli bir binaysa 'orada maç yapılsın, seyirci tribünlerde otursun' diyemeyiz. Biz sorumlu mevkideyiz. Bir dayanağımız olmadan aklı ve bilimi kullanmadan 'onu istemem bunu isterim' gibi şeyler doğru değil. " Bornova Belediyesi sınırlarında yapılmakta olan stadın, büyütülemediği için 7-8 bin kişilik olacağını belirten Kocoğlu, Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'tan randevu alamadığını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sizin maketiniz bile yok Başkan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN