Türkiye'nin en iyi haber sitesi

200 şairin arasından birinciliği polis kaptı

İzmir'de düzenlenen ve 6 ülkeden 200 şairin katıldığı 'Sihirli Kalemler' adlı şiir yarışmasında birinci, İzmir emniyetinde çalışan polis memuru Alparslan Yige oldu

Giriş Tarihi: 24.8.2014
Buca Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Sihirli Kalemler" adlı şiir yarışmasına Fransa, İngiltere, Azerbaycan, Türkmenistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'den 200 şair katıldı. Geçtiğimiz hafta Buca Sini Köşk Restoran'da düzenlenen gecede, jüri üyeleri birbirinden güzel şiirler arasından birinciyi bulmakta güçlük çekti. Şiir dolu gecede, birinci İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Bornova Asayiş ekibinde çalışan Polis Memuru Alparslan Yige oldu. Geçtiğimiz yıl başında ilk şiir kitabı, "Tek Hece Bin Cümle Aşk" adlı kitabıyla şiir dünyasına adım atan Yige, birincilik ödülünü aldıktan "Hiçbirşeyim olma" adlı şiirini, gelen konuklara seslendirdi. Gecede bestekar Vural Şahin ve Ali Tekintüre ise 'Altın Kalem' ödülüne layık görüldü.

ŞİİRE ÇOK DÜŞKÜN
1985 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğretimi Eskişehir'de bitiren Yige, liseden sonra Polis Okulu'nu Elazığ'da okudu. Memurluğa başladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul, Tunceli-Hozat'da görev yapan Alparslan Yige şuan ise İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Bornova asayiş ekiplerde görev yapıyor. Çocukluğundan beri şiire düşkün olan polis memuru Alparslan Yige, geçtiğimiz Ocak ayında, Cinius yayınlarından çıkan "Tek Hece Bin Cümle Aşk..." şiir kitabıyla edebiyat dünyasına adım attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
200 şairin arasından birinciliği polis kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN