Soylu: Menderes yıldız ilçe olacak

Menderes'te 5 yılda 99 proje gerçekleştireceklerini belirten Başkan Bülent Soylu, "İlçemize çok büyük katma değer yaratacak çalışmalarımız var. Bunlardan biri hastane projesi" dedi

Giriş Tarihi: 25.8.2014
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, 4.5 aylık dönemde neler yaptığını, geleceğe dönük planlarını, projelerini Egeli Sabah'a anlattı. Menderes'te ilkleri birer birer gerçekleştirdiklerini anlatan Soylu, "Biz gelmeden önce Temizlik İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü yoktu. Gittiğimiz heryerde temizlik ön planda. Orada iddialıyız. Belki küçümsenebilir ama çok önemli bir hizmet. Başarı ayrıntıda gizlidir" dedi. Özdere ve Gümüldür duble yol çalışmasına önümüzdeki yıl başlayacağı müjdesini veren Soylu, "Duble yol 2016'da hizmete girer. Yolda 7 tane tünel olacak. Menderes'e çok büyük bir katma değer sağlayacak. 5 yılda 99 projeyi gerçekleştireceğiz" dedi.

"TEMİZLİĞİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ"
İbadethanelere özel temizlik ekibi oluşturduklarını anlatan Soylu, "Bugüne kadar camilerimiz hiçbir şekilde temizlenmiyordu. Ramazan ayı boyunca ibadethanelerimizin içini ve dışını temizledi. Bu özel ekip şu anda eğitim kurumlarını temizliyor. 1952 yılında kurulan Menderes Belediyesi Ramazan ayında ilk kez iftar sofrası kurdu. Günde 200'e yakın aileye eve yemek servisi yapıldı. 2 bin aileye Ramazan paketi gönderildi. Bunları yaparken kesinlikle siyasi ayrım gözetmedik. Sadece bize oy verenlere yardım edelim zihniyetinde olmadık. Dini dili ırkı ne olursa olsun ayrım yapmadık" dedi. Ankara'da Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu ziyareti sırasında hastane projesini, yatırım planına aldırdığını ifade eden Soylu, "Böylece Menderes'in 50 yıllık rüyasını gerçek olacak" dedi. Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bugüne 23 bin kişiyle yüz yüze görüşerek dertlerini ve sıkıntılarını dinleyen Soylu, "Her gün sabah saat 09.00'dan öğlen saat 13.00'e kadar vatandaşa kapımız açık. Bizde halk günü değil halk haftası var. Herkese aynı mesafede yaklaşacağız. Bizim anlayışımız aldığımız terbiye bunu gerektirir. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz" dedi.

"HEDEFİMİZ 1 MİLYON FİDAN"
100 bin fidan diktiklerini belirten Başkan Soylu, "Ağaçlar her zaman şehirleri güzelleştirir. Atalarımız da boşu boşuna çınarları dikmemişler. Biz de atalarımız gibi çınar ağaçları dikeceğiz. Hedefimiz 1 milyon fidan dikmek. İhale hazırlıkları yapılıyor" dedi. Evde bakım hizmetlerine başlayacaklarını belirten Soylu, "Yaşlılar, özürlüler ve yatalak hastaların tüm bakımları tedavileri ve hastaneye götürülmeleri belediyemiz tarafından yapılacak. Cenazeler Menderes Belediyesi tarafından Türkiye'nin her yerine ücretsiz olarak götürülecek. Hoş geldin bebek uygulaması başlatacağız. Hamilelik ve gebelik sürecinde bu başlayacak. Annenin bakımı kontrolleri, doğumdan sonra bebeğin bakımı ve kontrolleri belediyemiz tarafından yürütülecek. Sosyal anlamında Menderes'te hiçbir şey yapılmamış. Bunları hayata geçireceğiz."

"PLANLAMAYI İYİ YAPTIK"
Belediyedeki kurumsallaşmadan da söz eden Başkan Soylu, "Biz gelmeden önce stratejik planlama yoktu. Özdere ve Gümüldür duble yol çalışmasına önümüzdeki yıl başlayacak. 7 tane tünel olacak. Menderes'e çok büyük bir katma değer sağlayacak. Bizim için büyük bir önem arz ediyor. Yat limanı sözü vermiştik. Gümüldür'ün planlarını hazırlıyoruz. Hızlı bir şekilde Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte inşaatına başlayacağız"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soylu: Menderes yıldız ilçe olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN