Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaçak yakıta yolda denetim

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, motorlu taşıtlardan kaynaklanan hava kirliliğini önlemek amacıyla egzoz denetimi başlattı. İzmir'de ilk kez uygulamada bir haftada 211 araç denetlendi

Giriş Tarihi: 27.8.2014
Trafik seyir halindeyken, ortalığı siyah egzoz gazlarıyla kirleten araçlara denetim geliyor. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İzmir sınırları içerisinde egzoz denetimlerine başladı. İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından desteklenen uygulamada, Çevre ve ��ehircilik İl Müdürlüğü Ekipleri durdukları araçlara emisyon kontrolü yaptı. Ekipler, araçların egzozlarına bağladıkları cihazları ile, hidrokarbonlar, karbon monoksit, karbondioksit, nitrojen oksitler, kükürtdioksit, fosfor, kurşun ve diğer metallerin ölçümünü yaptı. Hava kirliliğinin önüne geçilmesi ve trafikte can güvenliği için İzmir'de ilk defa yolda egzoz denetimi gerçekleştirildi. İç İşleri Bakanlığı'nın talimatıyla gerçekleştirilen denetimleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gerçekleştirdi. Menemen'de yapılan denetimlere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, trafik polisleri, belediye zabıtası ve maliyede kurulan komisyon katıldı. Trafik polisleri tarafından durdurulan araçlara, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin özel cihazları ile ölçüm yapıldı. 14-21 Ağustos tarihleri arasında 211 aracı denetleyen ekipler, sadece 1 araçta olumsuzluk tespit etti.

"DEVAMI GELECEK"
İzmir'de ilk kez gerçekleştirilen egzoz denetimlerine devam edeceklerini belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, "Bu denetimler çok önemli. Artık araçların arkasından dumana boğulmayacağız. Denetimlerimiz sık bir şekilde gerçekleşecek. Emniyette ve birçok kurum bize bu konuda destek veriyor. Emisyon sınırlarını aşan araçlara gereken işlemi uygulayacağız. İzmir'de ilk kez gerçekleştirdiğimiz bir uygulama. İlk denetimimizi toplu taşıma araçlarımıza yaptık. Denetlenen araçlardan sadece bir tanesinde olumsuz durumla karşılaştık. Bu sevindirici bir durum. Denetimlerimiz devam edecek" dedi.

DENİZLİ'DE SERVİSLER GÖZETİMDE
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim- öğretim yılı başlamasına kısa süre kala, öğrencilerin güvenliğinin en üst seviyede tutulması ve herhangi bir olumsuzluğun oluşmaması için okul servis araçlarını denetlemeye başladı.

PAZARYERİNDE YAPILDI

Fatih Kapalı Pazaryeri'nde yapılan denetime, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, Ulaşım Daire Başkanı Niyazi Türlü ve Denizli Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Umul katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Özsoy, 2014-2015 eğitimöğretim sezonunun yaklaşması nedeniyle servis minibüslerinin denetlemesini yaptıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaçak yakıta yolda denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN