Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir Fuarı kapılarını 83. kez açtı

83. İzmir Enternasyonal Fuarı'na (İEF), bin 132 firma katılıyor. İEF'de 67 ülke temsil ediliyor. Partner ülke Mauritius, odak ülke Hindistan, onur konuğu kentler ise Diyarbakır ve Malatya

83. İEF, Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Fuarın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Güleryüzlü kentimiz İzmir'e hoş geldiniz. İzmir Enternasyonal Fuarı, alalade bir fuar organizasyonu değildir. İzmir için, Ege için, Türkiye için bir yaşam biçimidir Fuar. Ülkemizin kültür mozaiği, ekonomimizin barometresi. Bayramımız, eğlencemiz, kahkahamız; hasretimiz, vuslatımız, sevdamız ve kazancımız, bereketimiz. Biz dünyayı burada tanıdık. 1940'larda acımasız savaşın tarafları olan Nazi Almanyası ile İngiltere ve İtalya'yı, 1980'li yıllarda ise cephede göğüs göğüse çarpışan Irak ve İran'ı burada buluşturduk. İnanmayacaksınız ama yan yana iki pavyonda. Savaşlara, kıtlıklara, krizlere inat; İzmir Enternasyonal Fuarı hep dimdik ayaktaydı" diye konuştu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, fuarın tüm katılımcılar için, dünya barışı hayırlı sonuçlar doğurmasını dileyerek, "İzmir Fuarı sadece ekonomi fuarı değil, kültürel faaliyetler adına önemlidir. Dünyanın en önemli fuarlarından biri olan İzmir Fuarına ev sahipliği yapan İzmirlileri bir kez daha tebrik ediyorum" diye konuştu, İzmir Valisi Mustafa Toprak ise İzmir ile özdeşleşen bu dev organizasyonun kentin temel dinamiklerinden biri olduğuna dikkat çekti.

10 GÜN SÜRECEK

Fuarın uluslararası bölümü 29 Ağustos-2 Eylül arasında 5 gün açık kalacak. Diğer tüm etkinlikler 10 gün boyunca devam edecek. Sosyal medyaya yönelik hastag'lerin oluşturulduğu İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, fuar öncesi ve sırasındaki etkinlikler takipçilerle paylaşılacak. Fuara girişlerde kentkart kullanılacak. Ziyaret saatleri 16.00-23.00 olacak. İEF, İZFAŞ tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde düzenleniyor. Fuarda yer alacak ürün grupları şöyle; Gıda Ürünleri - Gıda Teknolojileri ve Yan Sanayi (Marka Tescilli Ürünler), Oto Yan Sanayi, Ticari Araç, Bisiklet / Motosiklet, Yapı Malzemeleri ve İnşaat, İş Makinaları, İklimlendirme ve Yan Sanayi, Elektrik, Elektronik, Bilgisayar, IT Telekomünikasyon ve Enformasyon, Makina / Enerji, Finans Sektörü, Turizm, Sağlık, Eğitim, Tekstil, Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yönetimler ve Lojistik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir Fuarı kapılarını 83. kez açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN