Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adım adım felaket

Giriş Tarihi: 4.9.2014

Altay yönetiminin Tiago Bezerra'nın kiralama bedeli olan 170 bin doları (yaklaşık 370 bin lira) ödeyeceği Espotivo De Gama, indirim isteğini reddederek alacağının tamamını istiyor

Altay yönetimi, 2008'de transfer ettiği Brezilyalı oyuncu Tiago Bezerra'nın kulübü Gama'yla olan kiralama ücreti krizi aşmak için ter döküyor. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde Gama kulübünün kesinleşen 170 bin dolarlık (367 bin lira) alacağının 8 Eylül'e kadar ödemesi için süre verdiği İzmir temsilcisinin, indirim isteğine Brezilya ekibinden olumsuz yanıt geldi.

6 TAKSİT İSTİYORUZ
Borcun ödenmemesi halinde Gama'nın FIFA'ya başvurarak Altay'ın 6 puan silinmesi kadar gidecek sürecin bu ayın içinde başlayabileceği öğrenilirken, Brezilya ekibinin yöneticilerin Altay yönetimine, "2011'de alacağımız kesinleşmişti. Altay, 3 yıldır FIFA'da tüm hukuki itiraz haklarını kullandı. Biz de sabırla bekledik. Biz de kulüp olarak zor durumdayız. O yüzden bu alacağımızı ödemek zorundasınız" cevabını verdiği öğrenildi. İndirime yanaşmayan Gama yönetiminin taksit yapmaya da çok sıcak bakmadığını belirten Profesyonel Şube Sorumlusu Avukat Umut Köroğlu, "Onları 6 taksitte ödemek için ikna etmeye çalışıyoruz. Bu konuya ilişkin 15 gün önce ilk ceza gelmişti. O zaman 15 bin İsviçre frangı (37 bin lira) ödeyerek transferin önünü açmıştık. Ardından federasyondan böyle sıkıntılı bir durumun olduğunu da öğrendik. Yaklaşık 1 haftadır sorunu çözmek için gece gündüz Gama'yla görüşüyoruz. 2011'de karar çıkmış. Bunun üzerine 3 yıldır itirazlar yapılmış. Artık tüm yollar tüketilmiş. Gama da alacağını istiyor. Pazartesi gününe kadar bu borcu yatırmak zorundayız" açıklamasını yaptı. Bu arada Aslan Savaşan yönetimi, 1914 Taraftarlar Derneği Onursal Başkanı Murat Polatkıran başlattığı kampanyaya katılanların isminin kulübün resim internet sitesinden açıklama kararı alacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adım adım felaket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN