Cimnastik salonu yıkımına 'kalbi duygular' savunması

Giriş Tarihi: 4.9.2014

Bornova Belediye Başkanı Atila, Türkiye'deki en donanımlı 2 cimnastik salonundan birinin yıkılması planına ilişkin eleştirilere karşılık, "Sporcuları en kalbi duygularla destekliyoruz" demekle yetindi

Egeli Sabah'ın kamuyounun gündemine taşıdığı Bornova Cimnastik Salonu'nun yerine belediye hizmet binası ve otopark yapılması projesine ilişkin tartışmalar, Bornova Belediyesi meclis toplantısına damga vurdu. Türkiye'deki en donanımlı 2 cimnastik salonundan biri olan tesisin yıkılması kararından dönülmesi gerektiğini belirten Bornova Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Fatih Taştan, "Bu salonda Avrupa şampiyonalarına, Olimpiyatlara katılan sporcular yetişiyor. Ayrıca içindeki ekipmanın başka bir yere taşınamayacağı ortada. Kamu zararı oluşacak. Yanlış kararınızdan dönününüz" dedi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ise kimseyi sokağa atmıadıklarını belirterek, "Ortak akılla, demokratik katılımla halkımız için gece gündüz çalışarak ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Burada başarılı olan sporcuları en kalbi duygularla destekliyoruz" diye konuştu. AK Partili Meclis üyesi Hamza Yavuz bu sözlere tepki göstererek, "Sporcular madalyalarını belediye başkanlarının kalbi duygularıyla değil antrenmanda ter dökerek alıyor. Ellerinden bu imkanı alırsanız, sokağa atmış olursunuz" dedi.

İZBAŞ TARTIŞMASI
Meclis'te, Bornova Belediyesi'nin şirketi olan İZBAŞ'a ilişkin madde görüşülürken AK Parti ile CHP'li meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı. Fatih Taştan, kamu mallarının, ihaleye çıkılmadan İZBAŞ'a devredilerek Bornova Belediyesi ve halkının zarar uğratıldığını savundu.

SEMPATİK GÖSTERİLEMEZ

Taştan, "Sizi uyarıyoruz. İZBAŞ'ın mallarının bu şekilde 3'üncü kişilere verilmesi suçtur. İZBAŞ'ın sermaye artırımı söz konusu ise daha önceden olduğu gibi bize söylenebilir. İZBAŞ'ın belediye şirketi olması zarar etmediği anlamına gelmez. Bu şekilde 3'üncü kişilere devredilmesini sempatik göstermez" dedi. CHP Grup Başkanvekili Ulaş Polat ise, "Biz neye oy vereceğimizi biliyoruz. Belediye başkanımız başta olmak üzere tüm belediye personelimize güvenimiz tam. Biz niyet okumuyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cimnastik salonu yıkımına 'kalbi duygular' savunması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN