Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boşuna akan sular vatandaşı kızdırdı

Giriş Tarihi: 7.9.2014

Karabağlar'ın Yunus Emre Mahallesi sakinleri, patlayan borudan akan su nedeniyle isyan etti. 6 gündür suyun boşa aktığını belirten vatandaşlar, "Herkes işini adam gibi yapsın" dedi

İzmir'in Karabağlar ilçesi Yunus Emre Mahallesi sakinleri, geçtiğimiz salı gününden itibaren boşa akan içme suyu nedeniyle İZSU arızıya telefon açtıklarını ve gelen ekibin saatlerce çalışıp, 'Biz bu arızayı onaramıyoruz' diyerek çekip gittiğini ileri sürdü. Su borusu patlağının 6 gün boyunca yapılmaması nedeniyle tonlarca su boşa aktı. Mahalle sakini Bülent Oflaz, "Biz vatandaşlık görevi olarak yaşanan arızanın giderilmesi için telefon açtık, bunun sonucunda da akan suyun hemen kesilmesini beklemek en doğal hakkımız. Arıza olması, borunun patlaması çok normal, ancak ekiplerin gelip 'Biz yapamıyoruz' diyerek çekip gitmesi ve o günden sonra bir daha kimsenin mahalleye uğramaması akıl sır erdirilmeyecek bir vaka. Bu boşa akan suyun sorumlusu kim, dermizi kime anlatacağız bilmiyoruz. Su yok diye diye sesleniyorlar. Burada sular boşuna akıyor" dedi. İZSU yetkililerinin bu olaydan haberi bile olmadığını alt kadronunun iş bilmezlik içinde olduğunu belirten Oflaz, "Bu sistem değişmeli. Sürekli olarak bu yaşanan su patlağı nedeniyle boşa akan su haberlerini görüyoruz, okuyoruz. Bu probleme kökten çözüm bulunmalı ve acil müdahale ekibi kurulmalı" diye konuştu.

TASARRUF NEREDE?

Bu tür patlakların kısa sürede yapılmaması, tepkilerin artmasına neden oluyor. Belediyeyi göreve davet eden mahalle sakinleri, bu suyun faturasının kime kesileceğinin merak konusu olduğunu söyledi, "6 gündür buradan akan su israf oluyor. Bu yaz zaten yeteri kadar yağmur yağmadığı için kuraklık sorunu ile boğuştuk. Belediyenin su sıkıntısı nedeniyle 'Tasarruf yapın' denilmesine rağmen yetkililerin olaya duyarsız kalmasına tepkiliyiz. Yazıktır, günahtır. Herkes işini adam gibi yapsın! İZSU bir an önce bu sorunu çözmeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşuna akan sular vatandaşı kızdırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN