Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ay ışığında ilk üzüm hasadını basınla yaptı

Lucien Arkas, kendi şarap markasını üretmek için yatırım yaptığı Torbalı'daki fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Ay ışığında yapılan ilk hasadı da basın mensupları ile birlikte yaptı

Giriş Tarihi: 9.9.2014
Deniz taşımacılığı ve lojistik sektöründe faaliyet Arkas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, kendi şarap markasını üretmek için yatırım yaptığı Torbalı'daki şarap üretim fabrikasının açılışını gerçekleştirdi. Ay ışığında yapılan ilk hasadı da Lucien Arkas ve basın mensupları beraber gerçekleştirdi. İki bin dönüm arazi üzerine kurulu olan şarap yapım tesislerini basın mensuplarına gezdiren Lucian Arkas, gece boyunca basın mensuplarıyla tek tek ilgilendi. Üzümlerin dalından kadehe kadar olan yolculuğu tesis gezdirilerek basın mensupları ile paylaşıldı. 2010 yılında İdol Şarapçılık'tan alınan tesislerde yurtdışındaki örneklerde olduğu gibi bağ gezileri ve tadım günleri de düzenlenecek. Tesisin gezdirilmesinin ardından Lucian Arkas, yemekte kısa bir konuşma yaptı. Mahzenin açılmasıyla Ege'nin bağ turizminin de gelişeceğini söyleyen Arkas, "Şaraplarımızın her yudumunda bu topraklarda yaşamış kültürlerin izleri var. Antik coğrafyacı Strabon'un Ege Bölgesi'ndeki ünlü şarap merkezleri arasında saydığı Metropolis'i hem ekonomik hem de tarihi bir değer olarak vurgulamak istiyoruz" dedi.

'BU BAĞLARA AŞIĞIM'
Dünyada 24. sırada yer aldıklarını belirten Arkas, "Bu kolay bir rakam değil. Ancak bu engin deniz gibi bağı gördüğümde vurulmuşa döndüm. İlk bakışta aşık oldum. Tarihin ve doğanın kucaklaşmış bir haliydi. Bağların hepsi düzgündü ancak bir sistem değişikliği gerekti. Onları da düzelttikten sonra bugün sizlerle beraber yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ay ışığında ilk üzüm hasadını basınla yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN