Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir 'hayır' dedi

Giriş Tarihi: 12.9.2014

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, İzmir "Bilgi Kenti" olsun diye, internete her yerden kablosuz ağla ulaşılması teklifi projesini kabul etmediği ortaya çıktı

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, IBM Türk'ün Hilton Oteli'nde düzenlediği toplantıda, İzmir'in bilgi kent olması gerektiğini belirterek, "İzmir'i bilgi kenti yapalım. Bilgiye erişen kullanan ve tüm kentte internete, kablosuz ulaşılsın. İzmir Büyükşehir Belediyesine öneriyi götürdük. Ama ikna edemedik" dedi.

YENİLİKLERİ İZLEMELİYİZ

Artık neredeyse ofisin cep telefonlarına sığdığını kaydeden Demirtaş, "Her yer ofis. 1987 yılında kendi iş yerimde bilgisayar kullandım. Ne kadar mali veri varsa oradan alıyordum. Odaya başkan olum, Orada daktilo vardı. Hemen bilgisayara geçtik. Daktiloları kaldırdık. Bir tanesi odamda hatıra olarak duruyor. Ben saat kullanmıyorum, telefonumda var. Teknolojik gelişimi yakından takip ediyorum. Kayıtlarımız dijital ortamda. Esnek çalışma sistemi uyguluyorum. Tek şartımız bilgisayar ve telefonun yanımızda olması. Onlarsız kendimizi çıplak hissediyoruz" diye konuştu. Teknolojik yeniliklere en hızlı şekilde uyum sağlayan oda olduklarını dile getiren Demirtaş, "Yılda 5 milyon e mail gönderiyoruz. Üyelerin mail adreslerini öğrenmek için çok çaba sarf ediyoruz. Mail adresi olup kullanan yok. Sonra bize sitem ediyorlar. Kağıtsız ofis sistemi mobil uygulama var. Artık iyi tamam dediğimiz zaman düşeriz, her gün yenilikleri izlemek zorundayız" dedi. IBM Türk Yönetimine de seslenen Demirtaş,"İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak sizlerden para pul istemiyorum. IBM ile ortak bir program yapalım, sektördeki deneyiminizi paylaşın" çağrısında bulundu. IBM Türk İzmir Bölge Müdürü Kamer Gürbakır ise müşterisi ile birebir iletişim kuramayan ya da müşteri birikimini dinlemeyen şirketlerin zora düşeceğini, insana önem veren şirketlerin ise ilerleyeceğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir 'hayır' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN