Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BASEK, çocuklara hayat boyu geçim şansı tanıyor

Giriş Tarihi: 13.9.2014

BASEK Başkanı Gürbüz, "Batı Anadolu Mesleki Teknik Lisesi'ne ilk kayıt ya da nakil yaptıran öğrenciler için çok özel fırsat hazırladık" dedi

Batı Anadolu Sağlık ve Eğitim Kurumları (BASEK) çatısı altında eğitim veren Batı Anadolu Mesleki Teknik Lise'ye ilk kayıt ya da nakil yaptıran öğrencilerin velileri, ayda 1000 TL ödeyerek, dört yılın sonunda çocuklarına hayat boyu geçim hediye ediyor. BASEK Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Özer Gürbüz, bu yıl her öğrencinin devlet eğitim desteğinden yararlanabildiğini hatırlatarak, BASEK Okulları'na kayıt ya da nakil yaptıran öğrencilerin devlet desteğinin yanı sıra; 5 bin TL'ye kadar GÜRVAK Bursu'ndan da yararlanarak ayda yaklaşık 1000 TL ödeyerek iyi bir gelecek hazırlayacaklarını söyledi. Op. Dr. Özer Gürbüz, "BASEK olarak atalarımızın meslek sahibi olan çocukları için mecazi anlamda altın bilezik benzetmesinden esinlenerek 'Basek Altın Bilezik Dağıtıyor' kampanyasını başlattık. BASEK meslek liselerini bitiren gençlere hem meslek sahiplerine atfedilen altın bileziklerini ve diplomalarını vereceğiz, hem de ömür boyu bileklerinden çıkarmayacakları BASEK armalı altın bilezik takacağız" dedi. BASEK 'in yeni Türkiye'nin kalkınma hamlesinde ihtiyacı olan meslek eğitimini üniversiteden lise seviyesine indirmek amacıyla kurulduğunu belirten Op. Dr. Gürbüz, "Rahmetli Vehbi Koç'un Türkiye'nin en önemli meselesi meslek lisesi tespitinin ne kadar doğru olduğu ölümünden yıllar sonra ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

GEÇİŞ SERBEST

Eskiden meslek lisesi denilince akla marangozluk, tornacılık, elektrikçilik gibi bölümlerin geldiğini belirten Op. Dr. Gürbüz, "Ancak yeni Türkiye'nin ihtiyacına göre bu durumun değişeceğini beklediklerini söyledi. Op. Dr. Gürbüz; "Meslek liseli gençlere esnaf olmaktan daha büyük hayaller vaat ediyoruz. Mevcut bölümlerinde mutlu olmayan öğrenciler isterlerse BASEK'in Sağlık, Havacılık, Biyoteknoloji ve Enerji Liselerine nakil yapabilirler. BASEK'le gençlerimizin hayatlarının değişeceğine ve Türkiye'nin geleceğinde yerlerini alacaklarına inancımız tam. Bu bölümler ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu ve önümüzdeki 20 yılda işsiz kalma ihtimalinin olmadığı iş dallarıdır. Halen devlet ve özel meslek liselerinde eğitim görmekte olan öğrenciler, devlet eğitim desteğinden yararlanarak isterlerse bu bölümlere nakil yapabilirler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BASEK, çocuklara hayat boyu geçim şansı tanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN