Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Validen şaşırtan veda

Denizli Valisi Abdülkadir Demir'in, İçişleri Bakanlığı'na başvurarak, merkeze alınmasını istemesi, soğuk duş etkisi yarattı. Demir, uyumlu bir dönem geçirdiğini belirterek, herkese teşekkür etti

Giriş Tarihi: 13.9.2014
Denizli Valisi Abdülkadir Demir, merkez valiliğine alınmayı talep etti. 30 Ağustos 2011 tarihinde Denizli'de göreve başlayan Demir'in bu kararı, siyaset ve iş dünyasında büyük şaşkınlığa neden oldu. Demir, "Tamamen kendi arzumla dilekçemi İçişleri Bakanlığı'na sundum. İnşallah bugün sonuçlanmasını bekliyorum" dedi.

"SORUNUM YOK"
Kimseyle sorunu olmadığını vurgulayan Demir, "Denizli'de çalışmaktan mutluyum. Benim en rahat çalıştığım dönem oldu. Şehirdeki işadamı ve parti mensuplarının bu kadar uyumlu iş yaptığı bir yer, bence yok. Hepsine teşekkür ediyorum. Bugüne kadar başta Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci olmak üzere, diğer milletvekillerimiz ve bürokratlarla gayet uyumlu çalıştık. Bakanlığın bana dönüş yapmasını bekliyorum. Gerekli işlemleri yapıp merkeze alacaklardır. Bu kararımı Bakan Nihat Zeybekci ile dilekçeyi verdiğim gün paylaştım. Bana, 'hayırlı olsun' dedi. Sayın Zeybekci'ye, bize ve Denizli'ye verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Haberi alan kentin "akil adamı", Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu, sabah erken saatlerde yönetim kurulu başkanvekili işadamı Derya Baltalı ile birlikte Demir'in makamına geldi. Uslu, Demir'in kararını duyunca şok olduğunu söyledi, "İşadamları olarak valimizin görevinden ayrılmasına gönlümüz el vermiyor. İşadamları olarak gitmemesi için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel ise "Dilekçeyi verdiği gün uzun süre konuştuk. Bana bir şey söylemedi. Duyduğum zaman şoke oldum" diye konuştu. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, "Kararı saygıyla karşılıyoruz. Ancak, biz iş dünyası olarak Denizli'de kalsaydı daha iyi hizmetler yapacağına inanıyorduk. Ama önemli olan bu ülkeye ve insanlara hizmet etmektir. Türkiye'nin neresinde olursa olsun Demir'in başarılı çalışmalar yapacağına inanıyoruz. İş dünyası olarak bundan sonraki görevinde de başarılar dileriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Validen şaşırtan veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN