Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatımız zorlaştı!

Giriş Tarihi: 17.9.2014

Büyükşehir'in yaz aylarında faaliyete geçirdiği aktarma sistemi, okulların açılmasıyla kaosa dönüştü. Gidecekleri yerlere daha uzun zamanda vardıklarını belirten liler, Büyükşehir'e ateş püskürdü

Büyükşehir Belediyesi'nin yaz aylarında hayata geçirdiği yeni ulaşım sistemi nedeniyle okulların açılmasıyla birlikte tam anlamıyla bir kaos yaşandı. Aktarma projesi işleri daha da zorlaştırdı. Uzun hatların iptal edilmesiyle aktarma merkezleri deyim yerindeyse 'çile merkezine' dönüştü. Aktarmalı sistem yüzünden daha önce 20-25 dakikada gittikleri bir yere, şimdi okulların da açılmasıyla artık en az 1 ila 1 buçuk saat arasında ulaşabildiklerini söyleyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi.
Gizem Kurnaz (Estetisyen-26): Yeni ulaşım sistemi çok kötü oldu hiç memnun değilim. Gerçekten iğrenç oldu. Daha önce Bayraklı'dan Alsancak'a 20 dakikada gidiyordum. Şimdi 45 dakikada gidiyorum.
Dilek Duran (Ev hanımı-40): Yeni sistem çok kötü rezalet. Osmangazi'den Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne çocuğumu tedavi için götürüyorum. Daha önce 20 dakikada varırken şimdi 1 saatte varıyorum.
Hakan Köse (Öğrenci-25): Yeni sistemde çok fazla bekleme ve aktarma yapıyoruz. Ayrıca araçlar yetersiz olduğu için çok kalabalık. Ayrıca yeni ulaşım sisteminde gelir grubu daha yüksek olan bölgelerde hatlar hala devam ederken, gelir grubu düşük olan yerlerde hatlar ya kaldırıldı ya da aktarmalara bağlandı.
Hasan Baysal (Emekli-82): Yeni ulaşım sistemi özellikle yaşlılar ve engelliler için çok kötü oldu. Eski sistemle daha rahat yolculuk yapıyorduk.
Aysel Taş (İşçi-40): Kesinlikle yeni sistem hiç iyi olmadı. Özellikle okulların açılmasıyla bu sıkıntıyı daha çok yaşıyoruz. Çalışan bir insan olarak her gün sabah akşam bu çileyi çekiyoruz. Trafiğin dışında yapılan bu aktarma sistemi bütün herkes mağdur. Okulların açılmasıyla öğrenci yoğunluğuyla bu sıkıntıyı daha çok yaşıyoruz. Bir yerden bir yere gidebilmek için 3 araç değiştiriyoruz. Direk geçemiyoruz. Onun için eski sisteme dönülmesini istiyoruz. Çünkü verimli olmadığını düşünüyorum.
Zeynep Öztürk (Öğrenci-22): Yeni ulaşım sistemi yolu uzatıyor. Gideceğimiz yere geç kalıyoruz. Vakit kaybı oluyor. Bayraklı'dan Alsancak'a 1 saatte gidiyorum.
Serkan Kurt (Öğrenci-17): Yeni ulaşım sistemi çok kötü oldu. Sürekli aktarma yüzünden okula geç kalıyoruz. Öğrencileri çok kötü etkiledi.
Burak Demir (Diş teknisyeni-19): Yeni sistem çok saçma oldu. Hayatımızı zorlaştırdı.
Ahmet Münir (Elektrikçi-40): Karşıyaka'dan Balçova'ya 2 saatte gidiyorum. Çok artarma yapıyoruz.

ZAMAN KAYBI YAŞIYORUZ

Derya Aktay (Öğretmen-28): Eski sisteme göre hayatımızı daha da zorlaştırdı. En yoğun hatlara otobüsler çalışmıyor. Evka 4'den Bostanlı'ya 2 saatte gidiyorum.
Hülya Özbilir (İşçi-28): Yeni sistem daha kötü oldu. İnsanlar sıkış tepiş gidiyor. Aktarma yüzünden zaman kaybı yaşıyoruz.
Tuğba Arıcan (Öğretmen-40)Öğretmenim. Narlıdere'de oturuyorum. Bornova'da Atatürk Mahallesi'nde okula gidiyorum. 1 buçuk saatimi alıyor. Yeni sistem hiç iyi olmadı.
Nurgül Alaçam (İşçi-39): Çok zaman kaybı oluyor. Kötü oldu. Biz çalışanlar için çekilmez olmaya başladı. Çok karmaşık ve herkes çok rahatsız. İki adım öteye gitmek için birden fazla araç değiştiriyoruz.
Ali Pişkin (Muhasebeci-45): Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi'nden Balçova'ya gitmek için üç araç değiştiriyoruz. 1 buçuk saatte ancak gidebiliyorum. Bu sistem tam bir rezalet.
:
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatımız zorlaştı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN