AK Parti'den çöp salvoları

Giriş Tarihi: 19.9.2014

İlknur Denizli, Cevat Durak dönemindeki katı atık bertaraf tesisi için hazırlanan raporu Başkan Akpınar'a yollarken; Aydın Şengül ise, Kocaoğlu'nun en çok oy alan ilçesini, çöp kokusu ile ödüllendirdiğini söyledi

Büyükşehir Belediyesi tarafından katı atık bertaraf tesisi yapılmak için belirlenen Yamanlar'daki araziye Valilik Çevre Kurulu'ndan onay gelmesinin ardından AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'den karşı hamle geldi. Denizli, kararı değerlendirirken Cevat Durak döneminde hazırlanan üniversite raporunun kendisine ulaşmadığını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar'a belgeleri gönderdi. Denizli ayrıca ODTÜ ve Hacettepe Üniversiteleri tarafından hazırlanan raporu www.direnyamanlar. com sitesinde yayınlattı. AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül ise, Büyükşehir'in Çöp Arıtma Tesisi'ni Karşıyaka'ya da yapmasının oldukça anlamlı olduğunu vurguladı, "Sayın Kocaoğlu en fazla oy aldığı Karşıyaka'yı güzel ödüllendiriyor" dedi. Valiliğin onay kararının ardından 'yeşil ışık' yakan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da, Cevat Durak döneminde hazırlanan üniversite raporunun kendisine ulaşmadığını söyleyerek tartışmaya farklı bir boyut kattı. Tesis için belirlenen alana açıklandığı günden bu yana karşı çıkan AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'den karşı hamle geldi. Denizli, Facebook'taki kişisel sayfasından bir açıklama yaparak Başkan Hüseyin Akpınar'a raporu gönderdiğini duyurdu. Karşıyaka Belediyesi'nin hazırlattığı 'Yamanlar Çöp Tesisi' raporunun Karşıyaka Belediye Başkanı'nın elinde olmadığını öğrendiğini belirten Denizli, "İzmir'in geleceği açısından önemli bir karar olan Karşıyaka'da kurulacak çöp tesisi hakkında hazırlanan raporun Karşıyaka Belediye Başkan'ının elinde olması gerekir diye düşündüm. Ve bu amaçla raporun bir kopyasını Sayın Hüseyin Mutlu Akpınar'a iletilmek üzere kendilerinin makamına bugün ulaştırdım" dedi.

"İLÇE, KOKU İÇİNDE"
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül ise, İzmir'de çöp sorununun giderek büyüdüğünü özellikle yol ve refüj kenarlarının pislik içinde olduğuna dikkat çekti, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun çöp işleme tesislerini CHP'nin en yüksek oy aldığı Karşıyaka'da yapmasının özel bir anlamı olduğuna vurgu yaptı, "Sayın Kocaoğlu en fazla oy aldığı Karşıyaka'yı güzel ödüllendiriyor" dedi. Öte yandan Denizli'nin açıklamasına Akpınar'dan jet yanıt geldi. Bir haber sitesine konuşan Başkan Akpınar, tesis için ÇED sürecinin başladığını hatırlattı, "Sayın Milletvekili'ne teşekkür ediyoruz. Rapor geldiğinde okuruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den çöp salvoları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN